האם חדרי אמבטיה צריכים להיות בהירים או כהים?

חדרי אמבטיה

תוכן עניינים

עם הזמן, הפכנו להרפתקנים יותר בבחירת ערכות צבעים לחדרים 'פונקציונליים', כגון חדרי אמבטיה. אבל האם חדרי אמבטיה צריכים להיות בהירים או כהים?

כשאתה בוחר רעיונות לצבע לאמבטיה, תרצה לשקול את מצב הרוח שאתה רוצה ליצור לא פחות מהסגנון והטעם שלך. בעוד גוונים ניטרליים בהירים נחשבים בדרך כלל מרגיעים ומרגיעים, מושלמים עבור חדר אמבטיה מרגיע, זה גם נכון שלצבעים כהים יש הרבה מה להציע. ומה לגבי רמות האור הטבעי והכיוון של החדר? כיצד הם צריכים להשפיע על בחירתכם בצבעי אמבטיה בהירים או כהים? 

כאן, מומחי עיצוב דנים באפשרויות – ומספקים את העצות הטובות ביותר ליצירת תוכנית מוצלחת.

האם חדרי אמבטיה צריכים להיות בהירים?

חדרי האמבטיה צריכים להיות בהירים אם ברצונך להשיג את הפעולות הבאות:

תחושה רגועה ורעננה

חדרי אמבטיה עם פלטות קלות יכולים להביא רעננות ותחושת רוגע. כשיש נופים, האפקטים כל כך נפלאים שלא רצינו לגרוע מהם. כך שהפלטה האחורית המצומצמת שלנו מאפשרת לצבעים הטבעיים של האזור הכפרי שמסביב להופיע כמעט כמו יצירות האמנות. 

לרצפה נבחר שיש מיסטיק לבן. בחרנו רעיונות לצביעת חדר אמבטיה לקירות שהדהדו את הוורידים הרכים והחמים בשיש. כך שלאמבטיה יהיה עומק מבלי להרגיש חסר נשמה.

מקסימום אור טבעי

בחדר אמבטיה עם חלונות בגודל טוב, הגיוני למקסם את האור הטבעי בחדר כדי לשפר את התחושה המרווחת שלו. זה יכול להיות חשוב במיוחד בחדרי אמבטיה קומפקטיים, באמצעות מראות ומשטחים מלוטשים אחרים, כמו אריחי אמבטיה, כדי להחזיר את אור השמש, בניגוד לצבעים מאט כהים הנוטים לספוג אותו. 

רעיונות לאמבטיה לבנים, אלו בלבן או בצבעים בהירים אחרים יקלו גם על מראה עצמכם היטב עבור מריחת איפור או גילוח, אם כי ניתן להשתמש בתאורה במראה באור יום כדי להשיג את אותו אפקט בתוכניות כהות יותר.

צבעים בהירים ורפלקטיביים מאוד גורמים לחלל צר להרגיש בהיר ומרווח. אם כי המרקם של גימור האריחים הוא הקלה מבורכת ממינימליזם נטול נשמה. 

חלל גדול יותר למראה

אין להכחיש את האיכויות למתוח החלל של צבעים בהירים, בניגוד לצבעים כהים יותר בחדר האמבטיה.  

מומלץ לכל מי שניגש לשיפוץ ובחר בגוון חיוור כדי להבטיח שהוא יעבוד טקסטורה לתוך החדר בצורה כזו או אחרת. זה יכול להיעשות עם פרטים אדריכליים. מרעיונות לקירות shiplap ועד אריחים לדפוס ניגודי עדין, אפילו מגבות מעוצבות.

זה ימנע מחדר אמבטיה בצבע חיוור להרגיש קר ולא מזמין. פתרון נוסף שהייתי מציע הוא להבטיח שבחירת הצבע, למרות שהיא חיוורת, אינה קרה. יש לבנים חמים ולבנים קרירים, אפורים חיוורים חמים ואפורים חיוורים קרים – וכן הלאה. חשוב לוודא שהחדר שלך מרגיש חם כדי להיות מזמין. אפילו החלפת נורות קרירות עבור נורות חמות יותר יכולה להיות שיפור.

האם חדרי אמבטיה צריכים להיות חשוכים?

חדרי אמבטיה באמת יכולים להיות חשוכים אם אתה רוצה להשיג את הפעולות הבאות:

חדר אבקה דמוי תכשיט

חדר פודרה קטן או מלתחה מתאימים לבחירות עיצוב נועזות ומציעים הזדמנות להתנסות בדרכים שעלולות להרגיש מכריעות בחדרים גדולים יותר. השימוש בצבעים כהים יוצר דרמה מיידית. 

בתוכנית זו, נטשה שילב שיש פורטורו שחור וזהב עם אביזרי זהב מלוטש כדי ליצור תחושה של זוהר. 

משטחים מחזירי אור, כמו שיש מלוטש ומראות, עוזרים להקפיץ את האור ברחבי החדר גם בחללים שבהם יש אור טבעי מוגבל או ללא אור טבעי. מה שקורה לרוב בחדרי אבקה. 

עומק וניגודיות

מפתה ככל שיהיה לחשוב שצבעים בהירים יגרמו לחדר להרגיש גדול יותר, לפעמים כדאי ללכת בכיוון ההפוך. צבע כהה יכול להכניס עומק לסכימה, לגרוע מהגודל הקומפקטי של החדר. וכן ליצור תחושת פקעת שיכולה להתאים לאופי הנסיגה של חדר אמבטיה. 

אם יש לך מעט אור טבעי, לכו עם זה והתחייבו לגוונים כהים יותר כדי ליצור מפלט נעים למנוחה. השימוש בצבע כהה נותן גם אפשרות ליצור ניגודיות עם גוונים בהירים יותר או דפוס. וגם, מאפשר לגופי זהב או כסף להשפיע ממשית.

מומלץ לכל מי שהולך על צבעי אמבטיה כהים יותר, במיוחד אלה עם מעט אור טבעי, להשקיע בתאורת חדר אמבטיה מצוינת באמת בשכבות. זה בסדר לשכב באמבטיה בחלל מואר במצב רוח. אבל איפור וגילוח הן פעילויות שצריכות להיות מוארות היטב. 

כמו כן, זכור שאתה מסתכל במראה בחדר האמבטיה ושהאור שמטיל צבע הקיר שלך ישתקף במידה מסוימת על הפנים שלך. לכן, אם זהו חלל שבו איפור היא פעילות יומיומית, שקול היטב את בחירת הצבע שלך. ירוק וכחול יכולים לגרום לך להיראות מאוד מכובס.

נסיגה עוטפת

אפשר להשתמש מדי פעם גם בצבעים נועזים בחדר האמבטיה. 

צבעים עמוקים וכהים גורמים לרוב לרוגע, מה שמרגיש מתאים לחדר אמבטיה מרגיע. כדי להדגיש את התחושה העוטפת, התקרה צבועה בגוון עשיר של הקירות, והכל בגימור גבס מחוספס. לטיח יש מרקם לא אחיד שיוצר תחושה קטיפתית. 

לסיכום

אם יש ספק, סכימה קלה תמיד תרגיש פריכה, רעננה ורגועה. בחירה נצחית, מושלמת לחדר אמבטיה משפחתי, בדיוק כמו לחדר רחצה יוקרתי וכמו מפלט. אבל אם אתה רוצה מראה אינדיבידואלי ומהנה יותר עם הרבה השפעה, סכימה כהה עשויה להיות הבחירה. במיוחד בחדר אמבטיה קטן או חדר עם אור טבעי מינימלי. שבו, בחירה נועזת עשויה ליצור מפלט של חום ורוגע. 

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176