האם מזון לתינוקות יכול להחליף אוכל לכלבים?

מזון לתינוקות

תוכן עניינים

כלבים יכולים לאכול מזון לתינוקות כל עוד הוא נקי ממרכיבים רעילים. המזונות הדביקים והרטובים הללו לתינוקות יכולים להוות תוסף מזין לתזונה של כלבכם של מזון יבש באופן כללי יותר.

אוכל לכלבים או אוכל לתינוקות? מה מומלץ לכלב שלי?

מזון לתינוקות יכול לשמש כמזון רטוב לכלבים עם כתב ויתור חיוני. עליך תמיד לבדוק את רשימת הרכיבים כדי לוודא שהסוג הספציפי נקי מכל אלרגנים או מרכיבים רעילים לכלבים. מזון אנושי זה יכול להשלים את התזונה הרגילה של הכלב שלך. לשמש מקור לפחמימות, חלבון וחומרי תזונה אחרים.

למה לתת לכלבים מזון לתינוקות?

חלק ממה שעושה מזון לתינוקות טוב לכלבים הוא הרבגוניות שלו. כלבים נהנים מאוכל לתינוקות, כמו גם תינוקות אהובים אחרים (כגון רסק תפוחים רגיל או שיבולת שועל חמה), כפינוקים. מזון לתינוקות יכול להרגיע את הבטן של הכלב שלך. במצבים מסויימים לגרום לו להתחיל לאכול שוב כאשר הם מסרבים לארוחות הרגילות שלהם. אמנם האכלת הכלב שלך במזון תינוקות לא יהיה לטווח ארוך לבעיות בריאותיות כלשהן. זה יכול לשמש כפתרון לטווח קצר להכנסת חומרים מזינים חיוניים בזמן שאתה מחכה לפנות לווטרינר.

מרכיבים שיש להימנע מהם בעת האכלת הכלב שלך במזון תינוקות

בעוד ששפע של מזון לתינוקות יגרום לאפס בעיות עבור הכלב שלך, אתה עדיין צריך לשים לב לכמה מרכיבים נפוצים. 

שלושה מרכיבים שכדאי להימנע מהם:

  • שום– באופן כללי, כלבים מסתדרים הכי טוב עם תזונה תפלה כדי לשמור על הבטן שלהם. אבקת שום יכולה להפר את האיזון הזה. לרוע המזל, זהו מרכיב נפוץ בסוגים רבים ושונים של מזון לתינוקות. שום יכול גם להגביר את הסיכון לאנמיה בכמה כלבים.
  • בצל– תוכלו למצוא אבקת בצל במספר לא מבוטל של מזונות לתינוקות. בצל יכול להיות רעיל למדי עבור כלבים, להמיט הרס על המערכת החיסונית שלהם ולפעמים אפילו להפחית את רמות תאי הדם האדומים שלהם.
  • מלח– מכל התבלינים הבעייתיים למזון תינוקות, מלח הוא אולי הסביר שיגרום לבעיות עיקריות לכלב שלך. ובכל זאת, יותר מדי מלח יכול לגרום לקלקול קיבה או לפעמים בעיות גרועות יותר.

5 סוגים של מזון לתינוקות שכלבים יכולים לאכול

בדוק תמיד עם הווטרינר שלך כדי לקבוע אם הכלב שלך יכול לאכול כל סוג של מזון לתינוקות. חמש האפשרויות הללו נוטות להתאים למערכת העיכול של הכלבים:

1. בננה– מזון בננה תפל ובסיסי לתינוקות יהיה פינוק מבורך עבור הכלב שלך. כמו גם מקור גבוה לאשלגן. היצמד לסוג עם מרכיבים פשוטים מאוד. לדוגמה, בננות ואורז או קמח חיטה הוא שילוב לא מאיים. בעוד שמרכיבים עם תכולת סוכר גבוהה עלולים לגרום לבעיות.

2. בשר בקר– אם הכלב שלך מתקשה לצרוך מזון מוצק, נסה מזון לתינוקות על בסיס בקר כדי להעלות את רמות החלבון שלו. שלבו אותו עם קצת מרק עצמות לקבלת עוד יותר חומרים מזינים. אתה יכול אפילו לערבב מעט מזון בקר לתינוקות לתוך האוכל הרגיל של הכלב שלך כפינוק מדי פעם.

3. עוף– שפע של מזון מומלץ לכלבים כולל עוף כמרכיב בולט. כך שמזון תינוקות על בסיס עוף יכול להוות תוספת בטוחה גם לתזונה של בן לוויה הכלב שלך. שלב אותו עם אורז לבן רגיל כדי לתת לכלב שלך פינוק מזין שקל לבטן שלו באותה מידה שהוא מזין.

4. דלעת– כוונו למזון דלעת משומר לתינוקות עם כמה שפחות מרכיבים נוספים כדי לספק את הצרכים התזונתיים של הכלב שלכם. תמצא ויטמין A, ויטמין C וחומרי תזונה יקרי ערך אחרים עבור הגור שלך בנוסחאות אלה. לחילופין, הכינו בעצמכם מחית דלעת ללא תוספות.

5. בטטה– פירה של בטטות יכול להיות טוב עבור הכלב שלך, אבל בדוק תחילה עם הווטרינר שלך כדי לראות אם חיית המחמד שלך אלרגית או נוטה לבעיות סוכר בדם. בדוק תמיד עם מקור אמין ומיומן לגבי בטטות, בטטות או כל ירק אחר שאתה רוצה לשרת את הכלב שלך.

כיצד להגיש מזון לתינוקות לכלב בבטחה

בעלי כלבים יכולים להיות רגועים להגיש לכלביהם מזון לתינוקות כל עוד הם שומרים על כמה נקודות מפתח:

  • הפשטות הכי טובה– כאשר הכלב שלך אוכל תזונה פשוטה, יש לו סיכוי נמוך בהרבה לסבול מבעיות קיבה. אותו דבר מוכיח את עצמו לגבי מזון לתינוקות. כוון למוצרים העונים על הצרכים התזונתיים של הכלב שלך ללא חומרים משמרים, תוספים או ממתיקים.
  • בדוק את המרכיבים– לפני שאתם מגישים מזון חדש או שאריות לתינוקות לחבר הפרוותי שלכם. בדקו תמיד את רשימת המרכיבים כמו בצל ושום. מוצרי חלב במזון לתינוקות יכולים גם הם לגרום לבעיות, במיוחד בכמויות גבוהות.
  • האכילו את כלבכם במידה– כמו בכל פינוק אחר לכלב, האכילו רק בכמויות קטנות. כף או שתיים לצד התזונה הרגילה שלהם זה בשפע. יותר מזה תסתכן בהצטברות יותר מדי קלוריות ולהשמנה לאורך זמן.
  • פנה לוטרינר– גם אם הכלב שלך בררן. בדוק תמיד עם הוטרינר שלך לפני שאתה נותן לו מזון חדש. אנשי מקצוע מוסמכים יכולים לגלות אם לכלב שלך יש סיכוי לתגובה אלרגית למרכיבים כלשהם. הם יכולים גם לקבוע אם חיית המחמד שלך סובלת ממצב בריאותי כלשהו שימנע לתת מזון לתינוקות מלכתחילה.
  • הכניסו מזון לתינוקות בהדרגה– לכלבים יכולה להיות קיבה רגישה מאוד. לכן הקפידו להכניס כל מזון חדש (כולל מזון לתינוקות) בהדרגה. אתה עלול לגרום לכלב לחלות על ידי מתן יותר מדי בבת אחת.

לסיכום

מזונות אנושיים מסוימים עלולים לגרום לתגובות שליליות אצל כלבים. התייעץ תמיד עם הווטרינר שלך כדי לקבוע אם זה בטוח להוסיף מזונות אלה לתזונה של חיית המחמד שלך. מאמר זה מיועד למטרות חינוכיות ואינפורמטיביות ואינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי או תזונתי. אנו ממליצים על מגה פט- חנות חיות בה תוכלו למצוא את כל הציוד הנדרש לגידולו של הכלב שלכם. כמובן תקבלו על הדרך שרות ויחס שלא תיפגשו בכל מקום.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176