הכלב שלך בורח? 8 דרכים לאלף כלב לא לברוח

אילוף כלב בורח

תוכן עניינים

אתה חייב לאמן את הכלבים שלך לא לברוח, כדי שתוכל להוציא אותם לעולם. אימון ללא רצועה מתמקד בפיתוח ריקול אמין כדי שהכלב שלך יבין מה לעשות כשאתה מתקשר. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על איך לאמן את הכלב שלך לא לברוח.

איך לאלף כלב לא לברוח

ישנן דרכים רבות לאמן כלב לא לברוח. שיטה מהימנה אחת היא אימון קליקים – תהליך למידה אסוציאטיבי המסתמך על תגמולים וחיזוקים חיוביים ולא על ענישה. בצע את השלבים הבאים כדי לגרום לכלב שלך לשים לב כשאתה מתקשר:

1. בחר את ההגדרה הנכונה. לאילוף הכלב שלך, בחר מקום נוח וללא הסחות דעת שבו תוכל לשמור על שליטה, כגון חצר מגודרת. הימנע מלמד פקודות בגינת הכלבים. הצמד את הכלב שלך במהלך האימון, כדי שתוכל לשלוט בכלב שלך ולשמור את תשומת הלב שלו.

2. חבר את הכלב שלך לתור ארוך. קו ארוך הוא רצועה בגודל חמישה עשר רגל או יותר. זה מאפשר לך ליצור מרחק משמעותי בינך לבין הכלב שלך תוך כדי שליטה.

3. "טען" את הקלקר. לפני שתתחיל באימון קליקים עם הכלב שלך, אתה צריך ללמד אותם לקשר את צליל הקליק עם פינוקים. בלו קצת זמן משחק עם הכלב שלכם, לחיצה וטפל מיד בלי לחפש התנהגויות כלשהן. ברגע שהכלב שלך מתחיל לקשר את צליל הלחיצה לפינוק, אתה יכול להתחיל להתאמן.

4. תן להם פקודה. כשהכלב שלך חוקר את החלל בקצה התור הארוך, קרא בשמו של הכלב שלך או תגיד לו לבוא.

5. לחץ לאחר ההתנהגות הרצויה. ברגע שהכלב שלך מבצע את ההתנהגות הרצויה, לחץ על קליק הכלב שלך כדי לסמן את ההתנהגות הזו.

6. פנקו. מיד לאחר הלחיצה, תגמל את הכלב שלך בפינוק אכיל. פעולה זו מחזקת את הרעיון שקול הלחיצה מסמן פינוק מתקרב.

7. חזור על . המשך אימון קליקים בפקודה על פני מספר מפגשי אימון.

8. הוצא את הקלקר בהדרגה . ברגע שהכלב שלך יכול לבצע את ההתנהגות בביטחון עם שמיעת הפקודה, החלף את הלחיצה לשבח מילולי. עם זאת, הימנע משימוש בקליק מבלי לתת לכלב שלך פינוק – אחרת, הם יפסיקו לקשר את צליל הקליק לפינוק, והקליק יהפוך לבלתי יעיל.

3 טיפים לאילוף הכלב שלך לא לברוח

שקול את העצות הנוספות הבאות לשמירה על בטיחות הכלב שלך כשהוא ללא רצועה:

1. שימו לב תמיד לרצועה של כלב. השאר את הכלב שלך בקו הראייה שלך אם החלטת להוריד את הרצועה בשטח פתוח כמו פארק, חוף או טיול. למד לזהות אותות שפת גוף המעידים על כך שהכלב שלך עומד לרוץ, וחבר מחדש את הרצועה או הרתמה.

2. עיקור, סירוס ושבב מיקרו של הכלב שלך. למרות מאמציך, כלבים לפעמים מתרחקים, במיוחד אלה עם נטיות לאמן בריחה. הכן את הכלב שלך לעולם על ידי עיקור או סירוס. הווטרינר שלך יכול גם לשבב את הכלב שלך, מה שעוזר לעקוב אחר מקום הימצאו אם הוא בורח.

3. התחל אימון רצועה מוקדם. עשרה שבועות זה גיל מצוין להתחיל לאמן גור חדש ברצועה, אם כי אתה כבר מתחיל בגיל ארבעה עד שישה שבועות. בשלב זה, הגור שלך צריך להשלים אימון בסיר ועליו להבין מתי אתה מרוצה מההתנהגות הטובה שלו.

5 סיבות שיכולות להיות שהכלב שלך בורח

ישנן סיבות רבות שכלב עלול לברוח. להלן כמה מהסיבות הנפוצות ביותר לכך שכלבים בורחים.

1. פחד מרעשים חזקים. לפעמים כלבים בורחים כתגובת קרב או ברח לטריגרים סביבתיים: רעשים חזקים כמו זיקוקים, סירנות וסופות רעמים עלולים להפחיד כלבים ולגרום להם לברוח.

2. אינסטינקטים גנטיים. גזעי כלבים מסוימים נוטים יותר לברוח מאחרים. לכלבי עבודה, ספורט וצייד יש אינסטינקטים גנטיים חזקים הדורשים תנאי נגד כדי למנוע מהם לברוח. גזעי כלבים מסוימים, כמו רועה גרמני והאסקי סיבירי, מקבלים לפעמים סיפוק מלמצוא את דרכם החוצה מחצרות מגודרות, גינות כלבים ומרחבים סגורים. אחרים, כמו בורדר קולי, מתקשים להתנגד לסנאי או ארנב ועלולים לברוח אם נותנים להם הזדמנות.

3. התנהגות נלמדת. בעלי כלבים אוהבים לעתים קרובות לרדוף אחרי הגור החדש שלהם בחצר כמשחק מהנה. עם זאת, זה מלמד את הכלב שלברוח ממך הוא דבר חיובי. כמו כן, התנהגויות יומיומיות שחוזרות על עצמן, כמו לרוץ לפניך מהדלת הראשית או לרוץ בכיוון ההפוך כשאתה קורא בשמם, עשויות להימשך אם לא תבלום את ההתנהגויות האלה בכוונה עם אילוף כלבים.

4. התנהגות הזדווגות. כלבים זכרים לא מסורסים עשויים לנסות לברוח כדי למצוא בן זוג. אותו דבר לגבי כלבים בחום.

5. חרדת פרידה. כלבים עם חרדת פרידה עלולים לנסות לברוח כדי לחפש את בעליהם אם יישארו לבד בחלל סגור או בחצר מגודרת.

רוצה ללמוד עוד על אימון הילד או הילדה הטובים ביותר?

החלום שלך שיהיה לך כלב שמבין מילים כמו "שב", "הישאר", "לנוח" ובעיקר – "לא" נמצא במרחק של חברות שנתית של מאסטרקלאס. הדברים היחידים שתצטרכו כדי לאמן גור שמתנהג היטב הם המחשב הנייד שלכם, שקית גדולה של פינוקים וסרטוני ההדרכה הבלעדיים שלנו מאת מאמן בעלי החיים הסופרסטאר ברנדון מקמילן.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

אידוי קנאביס
בריאות

מה ההבדל בין עישון לאידוי קנאביס

מאמר זה בוחן את ההבדלים העיקריים בין עישון לאידוי קנאביס, תוך התעמקות בהשלכות הבריאותיות, חוויות המשתמש וההשפעה על החברה. עידן חדש של צריכת קנאביס? צריכת

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176