הסרת טפטים: כל המידע והטיפים שחשוב שתדעו

הסרת טפטים

תוכן עניינים

הסרת טפטים מהקירות שלך עשויה להיות אחד מאותם פרויקטים ששקלת הרבה זמן. בין אם אתה או מישהו אחר התקנת את הטפט במקור, הנייר הזה עשוי להיות סיוט להסיר. אבל זה רק אם ניגשים לפרויקט הזה בלי תוכנית. כאשר יש לך את הכלים והחומרים הנכונים, תוכל לבצע עבודה מהירה, נקייה וקלה יותר של הסרת הטפט שלך.

לפני שאתה מתחיל

עם כל השיטות הללו, אתה משרים את הטפט שייפול לרצפה. כדי להגן על הרצפות והבסיסים שלך, הנח מגבות סביב החדר שלך או קרטון כדי לתפוס את הנייר הרטוב כאשר הוא מוסר מהקירות. 

מה אתה צריך

ציוד / כלים

הסרת טפטים בקיטור

 • ספינת קיטור טפטים
 • שפכטל
 • ספוג נקי
 • כלי ניקוד טפטים

שיטת רצועת טפט נוזלית

 • שפכטל
 • כלי ניקוד טפטים
 • ספוג נקי

שיטת מים וחומץ

 • מים
 • חומץ
 • יריעת פלסטיק
 • סרט הדבקה

הוראות

שיטה 1: הסרת טפטים בקיטור

 1. הכן את הקיטור. מלאו את מאגר ספינת הקיטור מלא במים, עד לסימון קו המים. אל תמלא יתר על המידה את ספינת הקיטור.חבר את הידית והצינור לצלחת הקיטור הגדולה. חבר את המכונה לחשמל והפעל אותה. המתן עד שהמכונה תצבור קיטור. לרוב המכונות יהיו נורות חיווי שיודיעו לך מתי המכונה מוכנה. זה יכול לקחת חמש או 10 דקות.
 2. קיטור הטפט. הנח את הצלחת על קטע טפט ולחץ על ההדק למשך 15 עד 20 שניות. מסירים מיד את הצלחת.
 3. הסר את הטפט. התחל מיד לקלף את החלק הזה של הטפט עם השפכטל. אם זה לא עובד טוב, ניקוד את הטפט עם כלי ניקוד הטפטים. לאדות את הקטע הזה שוב ונסה לקלף אותו. המשך בתהליך עד שהטפט ייעלם.
 4. נקה את הדבק. לאחר הסרת הנייר, חזור לאדות מחדש כדי שתוכל לגרד את שאריות הדבק. לאחר שהכל נעלם, השתמש בספוג חדש ולח כדי לנגב את הקיר.
אַזהָרָה

לעולם אל תמלא מחדש כלי אידוי של טפטים כשהוא חם. זה יכול להוביל להתפרצות או לשפיכת מים חמים, מה שעלול להוביל לכוויות. המתן עד שהכלי יתקרר לחלוטין לפני שתמלא אותו מחדש.

שיטה 2: מים וחומץ

 1. מערבבים את החומץ והמים. ערבבו חלקים שווים חומץ לבן ומים בבקבוק ספריי, והתכוננו להשרות את הקירות.
 2. רססו את הטפט. רססו אזור, בנדיבות, וראו את הנייר מתחיל להיספג ולהיפרד מהקירות. 

שיטה 3: רצועת טפט נוזלית

 1. החל למרוח את מסיר הטפטים. הדביקו יריעת פלסטיק סביב כל אזורי הטפט שלא יוסרו. סובב את בקבוק מסיר הטפטים למצב ON. רססו את המוצר, עקבו אחריו עם הספוג כדי לפזר אותו על השטח. המתן כחמש דקות עד שהמוצר יחדור לנייר. בינתיים, שימו לב לכל טפטוף ולנקות אותם.
 2. התחל את ההסרה. דחוף בעדינות את השפכטל מתחת לנייר והרם את הנייר. אין לגרד או לנקר את הקיר עם הסכין. הטפט צריך להתרומם בקלות. אם לא, ניקוד את הטפט בעזרת כלי הניקוד. צור כעשרה חורים בכל סנטימטר מרובע.
 3. חזור על התהליך. מרחו יותר ממסיר הטפטים והניחו לו לנוח חמש דקות. חזור על תהליך הרמת הטפט בעזרת שפכטל. ייתכן שתצטרך לעשות זאת עוד כמה פעמים כדי להסיר את הטפט בצורה נקייה.
 4. נקה את החלקים האחרונים. דבק טפט עשוי להישאר על הקיר. השתמש במסיר הטפט כדי להסיר את זה. מרססים אותו על הקיר ומורחים אותו עם הספוג. תן לזה לנוח כמה דקות, ואז גרד את הדבק הנוזלי מהקיר עם שפכטל. נגב את הקיר בעזרת ספוג חדש ונקי ספוג במים.

טיפים להסרת טפטים

 • קיר גבס מצופה בציפוי נייר. כאשר הנייר הזה מחובר לטפט, השניים האלה אוהבים חומרים מתחברים היטב. משיכת שני החומרים הלמינציה זה מזה קשה לעשות בכל דרך נקייה. שניהם נקבוביים, דקים ונקרעים בקלות.
 • כאשר הקיר נצבע בעבר בצבע חצי מבריק או מבריק, ההסרה קלה מעט יותר. עם זה, נייר הגבס פחות נקבובי, בנוסף הצבע עוזר להחזיק את נייר הגבס יחד.
 • המרכיב שנותן לדבק טפטים תכונות כה מדהימות של הדבקה רטובה הוא עמילן. עמילן חיטה כבר זמן רב בשימוש עבור דבק טפטים. גם היום, אתה תמצא עמילן חיטה שונה כמרכיב המוצק העיקרי ברוב דבקי הטפטים. אם אי פעם נתקלתם בעמילני חיטה עקשניים בצורה נפוצה אחרת – שאריות פסטה מיובשות על מחבת, אולי – תדעו שמים חמים מפרקים את העמילנים האלה כדי שתוכלו לשטוף אותם. עם טפט, אותו רעיון חל. לחות פלוס חום, עם זמן מנוחה קצר, שווה שילוב ללא תחרות לשבירת העמילנים האלה ולהסרת הטפט הזה.
 • שימוש בספינת קיטור היא השיטה הטובה ביותר להסרת טפטים בחדר גדול עם שטח פנים רב להסרת הטפט ממנו.
 • אם משתמשים בשיטת החומץ והמים, חשוב להרוות את הקירות עד כמה שניתן. ככל שהטפט ספוג יותר, כך ייטב.
 • קח את זמן, לא משנה באיזו שיטה תבחר. הסרת טפט יכולה להיות משימה ארוכה ומפרכת.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176