טפטים: כיצד להסיר טפטים ב-7 שלבים? המדריך המלא

הורדת טפטים

תוכן עניינים

הסרת טפטים ישנים היא דרך מצוינת לשנות מיידית חלל. למד כיצד להוריד טפטים ולהכין את החלל שלך למהפך.

מה זה טפט?

טפט הוא סוג של חיפוי קיר שניתן ליישם על קיר גבס או קירות גבס לצורך מהפך מיידי. טפט מקל על הוספת מרקם, צבע ודוגמאות לכל חדר. ישנם כמה סוגים שונים של טפטים. חלק מהסוגים הנפוצים ביותר כוללים טפט ויניל, גבולות טפטים וטפטים ניתנים להפשטה.

לכל סוג טפט יש משטח נייר מצופה ושכבה אחורית דביקה. בעלי בתים שרוכשים בתים ישנים צפויים להיתקל בטפטים מיושנים בבתיהם החדשים, אך אין צורך להזמין קבלן כדי להסיר אותם. עם מעט שומן מרפקים, הסרת טפטים היא פרויקט עשה זאת בעצמך מתגמל שלרוב לוקח לא יותר מיום.

12 חומרים הדרושים להסרת טפט

בין אם אתם מתכננים לתלות טפטים חדשים או לצבוע את הקירות, חשוב להסיר תחילה את הדברים הישנים. לפני שתתחיל בפרויקט עשה זאת בעצמך, שקול את הכלים שתצטרך לתהליך ההסרה.

1. שפכטל: השתמש בכלי גירוד מתכת בגודל 10 ס"מ כדי לעזור לך להסיר את הטפט ולתיקון משטח הקיר.

2. Spackling: תיקון חריצים בקיר לפני צביעה או תליית טפט חדש.

3. נייר זכוכית: שיוף קלות את משטח הקיר לפני סיום עם צבע או טפט חדש.

4. כלי ניקוד טפטים: המבקיע עושה נקבים קטנים בטפט, המאפשר חדירה טובה יותר של פתרון הסרת הטפטים.

5. מים חמימים: מים חמימים עוזרים להמיס את דבק הטפטים. הימנעו משימוש במים רותחים ובמקום זאת השתמשו במים חמים שתוכלו להתמודד איתם בנוחות.

6. פתרון להסרת טפטים: הכינו ממס ביתי להסרת טפטים על ידי ערבוב של רבע כוס מרכך כביסה עם שלושת רבעי כוס מים חמים או שליש כוס חומץ לבן מזוקק עם שני שליש כוס מים חמים.

7. בקבוק ריסוס: השתמש במרסס ספורט או במרסס לחץ מלא בתמיסה להסרת טפטים.

8. מברג: השתמש במברג כדי להסיר את מתג האור ומכסי השקע.

9. זרוק בד: הגן על הרצפות, שקעי החשמל והלוחות על ידי כיסוים ביריעות פלסטיק או במטליות נפילות.

10. מסקנטייפ: זה יעזור לך לשמור על היריעות במקומן.

11. כפפות גומי: תהליך ההסרה יכול להיות מבולגן. שמור על ידיך נקיות על ידי לבישת כפפות גומי.

12. מכשיר קיטור טפט (אופציונלי): מכשירי קיטור טפטים זמינים בדרך כלל להשכרה בחנות לחומרי בניין המקומית שלך. הם טובים במיוחד בהסרת טפטים עקשניים. בהתאם לשיטת ההסרה שלך, ייתכן שתזדקק לסיר קיטור טפט או לא.

כיצד להסיר טפטים ב-7 שלבים

רוב מעצבי הפנים ומומחי שיפוץ הבית יסכימו שהאופציה הטובה ביותר בבית ישן יותר היא להסיר טפטים במקום לצבוע מעליהם. עקוב אחר המדריך הזה שלב אחר שלב להסרת טפטים ישנים.

1. הכן את השטח. התחל בפינוי החדר מרהיטים. הסר את מתג האור וכיסויי שקע החשמל. מכסים את הרצפות והבסיס עם ברזנט פלסטיק. השתמש בסרט צייר כדי להדביק את הברזנט מעל לוחות הבסיס. ייתכן שתרצה לנתק את החשמל לחדר שבו אתה עובד כדי למנוע את הסיכון להתחשמלות.

2. קבע את סוגי הטפטים והקירות שלך . קיר גבס עלול להינזק אם נעשה רטוב מדי, בעוד שקירות גבס נוטים להיות עמידים יותר. לדעת איזה סוג קיר אתה עובד יכול לעזור לך לקבוע כמה פתרון ליישם. אם אתה קובע שהטפט שלך הוא טפט שניתן להסרה, אתה יכול להסיר את הטפט בקלות עם מגרד. רק הקפד לשטוף את הקירות עם סבון ומים חמים כדי להבטיח שהסרת את כל דבק הטפט.

3. הכינו פתרון. הכינו ממיס תוצרת בית להסרת טפטים על ידי ערבוב חלק אחד של מרכך כביסה עם שלושה חלקים מים חמים או חלק אחד חומץ לבן מזוקק עם שני חלקים מים חמים.

4. רסס את התמיסה. מלאו את המרסס בתמיסה ורססו את הקירות, תוך עבודה בקטעים קטנים. אפשר לתמיסה לשבת במשך חמש דקות כדי לחדור לגמרי לנייר.

5. חתוך את הטפט. בעזרת המגרד שלך, מצא תפר של הטפט ונסה לגרד אותו. אם הוא עקשן או מרגיש יבש, שקול להשתמש בכלי ניקוד טפטים.

6. גרד את הטפט הלח. מצא תפר על הקיר והשתמש במגרד שלך כדי להרים קצה. התרחק מהחלק התחתון של הקיר לחלק העליון. היזהר לא לחקור את הקיר תוך כדי תנועה. עבדו בקטעים קטנים עד שתסירו את כל הטפטים מהקיר כולו.

7. לנקות. לאחר שגירדתם את כל הטפטים, השליכו את שאריות הטפטים הישנים לפח אשפה. שטפו את הקירות במים וסבון כדי להסיר כל משחת טפטים שנשארה. ממלאים חריצים או חורים במשחת ספאלינג ומשייפים קלות את הטלאים לפני צביעה או תליית טפט חדש.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176