כיצד לאטום דלת לרעש: 7 שיטות לאטום דלת

איך לאטום דלת

תוכן עניינים

בידוד רעש הוא תהליך הפחתת העברת הקול דרך חומר או חלל. קול הוא רטט, וגלי קול יכולים להעביר דרך אוויר או מים ויכולים לרטוט עצמים מוצקים, כמו יריעת מתכת או דלת חלולה. כדי לאטום דלת לרעש או חדר, יש צורך לעצור או להפחית את העברת הרעידות הללו.

מהו בידוד אקוסטי?

בידוד רעש הוא תהליך הפחתת העברת הקול דרך חומר או חלל. קול הוא רטט, וגלי קול יכולים להעביר דרך אוויר או מים ויכולים לרטוט עצמים מוצקים, כמו יריעת מתכת או דלת חלולה. כדי לאטום לרעש דלת או חדר, יש צורך לעצור או להפחית את העברת הרעידות הללו.

6 שיטות בידוד אקוסטי לדלתות

כמחסום קול, דלתות פחות יעילות מקירות, ולכן יש לתת את הדעת על האיפור שלהן. רוב דלתות הפנים בבתים מודרניים הם בעלי ליבה חלולה ואינן מועילות להפחתת רעש. שקול את הדרכים הבאות לאטום דלת לרעש:

1. התקן ויניל טעינה המוני. ויניל טעינה המוני (MLV) הוא חומר כבד, בדרך כלל לבניית רכבים, החוסם רעש מלהיכנס לתוך מכונית או משאית. אתה יכול להשתמש בדבק ירוק, דבק מיוחד לשיכוך רעש, או סרט דו צדדי להדבקת רצועות MLV על הדלת, מה שיכול לעזור בקליטת הקול.

2. מרח לוח סיבים בצפיפות בינונית. ניתן לחבר לוח סיבים בצפיפות בינונית (MDF) למשטח הדלת כדי להפחית את העברת הקול באמצעות דבק ירוק.

3. התקן לוחות בולמי קול לדלת שלך. פאנלים בולמי קול, או פאנלים אקוסטיים, הם מעין קצף אקוסטי גמיש. אתה יכול לרכוש יריעות גדולות של לוחות קליטת קול או לחתוך אותם בהתאמה אישית כדי להתאים לגודל הדלת שלך.

4. בידוד את הדלת שלך. אתה יכול להסיר את דלת הליבה החלולה שלך ולהשתמש באקדח יישום בידוד קצף כדי למלא את פנים הדלת. בעזרת מקדחה קטנה, צור סדרה של חורים מספיק גדולים כדי להתאים לקצה המוליך, ולאחר מכן פנה לדלת. ככל שבידוד הקצף מתרחב, הוא יתפוס יותר ויותר מקום פנימי בדלת, ובכך יוביל לבידוד רעש טוב יותר.

5. החלף את הדלת שלך. אם יש לך את המשאבים, האפשרות הטובה ביותר עבור בידוד אקוסטי היא לתלות דלת חדשה ומוצקה. ניתן לשדרג לדלת מעץ מלא מעץ אלון או מייפל. אתה יכול גם להתקין דלת חיצונית, אבל תצטרך להיות בטוח שאתה יכול להתאים אותה לפתח פנימי, מה שעשוי לדרוש נגרות עשה זאת בעצמך. אפשרות נוספת היא התקנת דלת אטומה לרעש מעוצבת במיוחד, כמו אלו שנמצאות באולפני הקלטות.

6 דרכים לאטום דלת

כדי אטום לרעש את הדלת שלך, עליך למזער את תנועת האוויר סביב הקצוות של מסגרת הדלת, כולל החלק העליון או הכותרת, המשקופים והסף או הסף באמצעות חומרים אטומים לרעש. שקול את הדרכים הבאות לאטום את הדלת שלך:

1. התקן מטאטא דלתות. אתה יכול לרכוש מטאטא דלתות או פקק טיוטה ברוב החנויות לחומרי בניין או שיפוץ הבית. לעתים קרובות רצועות ארוכות של גומי, ויניל או ניאופרן, מטאטאי דלתות יגיעו לפעמים עם פס מתכתי שניתן להבריג לתחתית הדלת. רצועת הגומי הגמישה תלחץ על הרצפה או הסף, תיצור אטימה הדוקה ומחסום קול טוב.

2. התאם את הסף. ניתן לאטום דלת באמצעות התקנת סף עבה יותר, פיסת החומר שיושבת בין סף הדלת לתחתית הדלת. התקן סף עבה יותר עשוי מחומר צפוף (כמו אלון) כדי לצמצם את הפער בין הרצפה לתחתית הדלת הסגורה.

3. הוסף שטיחים. אתה יכול להוסיף שטיחים מתחת לדלת כדי ליצור אטם עמיד לדלת כדי לעזור לחסום את הקול. שטיח קטיפה או שטיח עם ערימות עבות יכול לעזור לספוג קול ולסגור את הפער בין תחתית הדלת לרצפה.

4. השתמש ב- weatherstriping. אתה יכול להוסיף סרט רצועת מזג אוויר או אטמים לדלת מסביב למשקופים (צידי הדלת) ולחלק העליון של הדלת כדי למזער את הרעש. תרמיל מזג האוויר הוא חומר גמיש העשוי בדרך כלל מגומי קצף או סיליקון שיכול להפחית את זרימת האוויר והאור. אטמי דלת איכותיים יותר עשויים מפסי ויניל דביקים. מדוד את האורך הרצוי, ולאחר מכן השתמש בסכין כדי לחתוך רצועות שיתאימו למשקופים ולראש הדלת.

5. אטום כל סדקים עם אטם. אתה יכול להשתמש באיטום גמיש זה באקדח איטום כדי לאטום כל סדקים היכן שמשקוף הדלת או הדק פוגש את הקיר, ובכך לחסום פערי אוויר זעירים. יש גם אטם אקוסטי מיוחד שתוכנן במיוחד עבור בידוד אקוסטי.

6. תלו וילונות כבדים אטומים לרעש. וילונות אטומים לרעש יכולים לעזור לחסום רעש. הווילונות הטובים ביותר עבור בידוד אקוסטי עשויים מחומרים כבדים, כגון קטיפה וזמש. 

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176