כריות לחץ לטיפול והקלה על כאב ואי נוחות: כל מה שרצית לדעת

כריות לחץ

תוכן עניינים

כריות טיפול בלחץ הן דרך מצוינת להקל על הכאב ואי הנוחות הנובעים מתקופות ארוכות של ישיבה. כריות אלו נועדו להפחית את שכיחות התמוטטות העור או פצעי לחץ.

אם אתה בכיסא גלגלים, או לא מסוגל לשנות תנוחה באופן קבוע, סביר להניח שזרימת הדם שלך לאזורים מסוימים עלולה להיות מופחתת. כאשר זה קורה, העור והשרירים הבסיסיים עלולים להיחלש ולגרום לאזור מגורה וכואב. למרבה המזל, כריות טיפול בלחץ מיוצרות במיוחד כדי לסייע בבעיה זו. הם עשויים לעתים קרובות מחומרים כמו ג'לקצף  או נוזל, מה שעוזר לפזר לחץ באופן שווה ולהפחית אי נוחות.

מהם פצעי לחץ?

פצעי לחץ מתרחשים כאשר אספקת חמצן וחומרים מזינים אחרים של הגוף שלנו מוגבלת בחלק מסוים בגוף. זה קורה בדרך כלל כאשר אנו יושבים במצב קבוע במשך זמן רב. כאשר איננו יכולים לנוע בחופשיות, הלחץ הקבוע של ישיבה בשקט מפחית את זרימת הדם לאזור זה ויוצר פצע לחץ. פצעי לחץ יכולים להיות כואבים, ויש לטפל בהם בקפידה.

התסמינים העיקריים של פצעי לחץ הם; שינויים בצבע או במרקם העור, אזור שמרגיש קריר או חם יותר למגע מאזורים אחרים, נפיחות, ובמקרים מסוימים, פצע פתוח שעלול להתמלא במוגלה.

מהם פצעי המיטה?

פצעי מיטה הם פצעי לחץ הנוטים להתפתח על עור המכסה אזורים גרמיים בגוף, כגון ירכיים, ישבן, עצם הזנב, הקרסוליים והעקבים. הם מתרחשים בדרך כלל אצל אנשים שאינם מסוגלים לשנות תנוחות ומבלים את רוב זמנם במיטה או בכיסא.

כמו כל פצעי לחץ, פצעי מיטה יכולים להתפתח במהירות. בעוד שרובם נרפאים עם  טיפול בפצעים, חלקם אף פעם לא נרפאים לחלוטין. כרית טיפול בלחץ היא דרך מצוינת לסייע במניעת פצעי לחץ ופצעי מיטה.

כיצד פועלות כריות לחץ?

כריות לחץ פועלות להפחתת ההשפעות של פצעי לחץ על ידי חלוקה שווה של משקל הגוף על פני שטח גדול יותר. זה מאפשר זרימת דם טובה יותר ויציבות יציבה.

רוב כריות הלחץ עשויות מחומרים עמידים שתוכננו במיוחד כדי לחלק מחדש את הלחץ הרחק מאתרים בעייתיים. הם פועלים על ידי הפחתת כמה הגוף שלך 'שוקע' במושב (המכונה טבילה). לאחר שהטבילה מצטמצמת, הם 'מורידים' את משקל הגוף שלך באופן שווה על פני הכרית.

כיצד כריות לחץ מסייעות בזרימת הדם?

כריות לחץ עוזרות להחזיר את זרימת הדם על ידי הסרת לחץ מנקודות ספציפיות בגוף. לדוגמה, אם אתה יושב הרבה, סביר להניח שהמותניים ועצם הזנב שלך מפעילים לחץ כלפי מטה על העור והשרירים המקיפים אותם. בחלוקה מחדש של משקל הגוף שלך בצורה שווה יותר, כריות לחץ מאפשרות זרימת דם משופרת לאותם אזורים.

האם כריות לחץ מגיעות בצורות ובגדלים שונים?

כריות לחץ זמינות בהרבה צורות וגדלים. הם גם עשויים מחומרים רבים ושונים. יש לקחת בחשבון דברים כמו הגובה, המשקל, מגבלות התנועה וכל מצב בריאותי קיים אחר בבחירת כרית לחץ.

איזו כרית טיפול בלחץ מתאימה לי?

כל אדם הוא קצת שונה, ולכן על מנת לבחור את כרית הלחץ הטובה ביותר עבור הצרכים שלכם, כדאי לדבר עם מומחה. דבר ראשון עם הפיזיותרפיסט או הרופא הראשוני שלך

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

עיצוב אתרים
דיגיטל

העתיד של עיצוב אתרים- טכנולוגיות מתפתחות

בעידן הדיגיטלי המתפתח במהירות, העתיד של עיצוב אתרים הוא נושא מסקרן. מאמר זה חוקר את ההשפעה של טכנולוגיות מתפתחות כגון בינה מלאכותית, מציאות מדומה וממשקי

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176