מהי מסכת שיער? 8 יתרונות של מסכות שיער

מסכה לשיער

תוכן עניינים

מסכה לשיער היא מרכך מזין המכיל שמנים טבעיים. למד על היתרונות של מסכות שיער ואיזה מרכיבים מתאימים ביותר לסוגי שיער שונים.

מהי מסכת שיער?

מסכה לשיער, הידועה גם כטיפול מיזוג עמוק, היא סוג של מרכך שיער ללחות ולשיפור בריאות השיער הכללית. מסכות לשיער מכילות שמנים טבעיים, חמאות טבעיות ותמציות צמחים כדי להגביר את הלחות של השיער ולהוסיף חומרים מזינים לזקיקי השיער. מסכה לשיער יכולה לסייע בתיקון נזקים מעיצוב חום, הסביבה המקומית וטיפול בצבע. מריחת מסכות לשיער כחלק משגרת טיפוח השיער שלך יכולה גם לשפר את בריאות הקרקפת שלך ולחזק את שיערך.

מסכה לעומת מרכך: מה ההבדל?

מסכה לשיער היא סוג מסוים של מרכך שיער. בניגוד למרככים רגילים, המרכיבים במסכה לשיער מרוכזים יותר, ואת משאירה מסיכת שיער בשיער למשך זמן ארוך יותר, מעשרים דקות ועד מספר שעות.

מהם היתרונות של המסכות?

מסכה לשיער יכולה לעזור לשמר את בריאות השיער ולשפר שיער פגום. שקול את היתרונות הבאים:

 • מוסיף לחות ולחות לשיער
 • מפחית קרזול
 • משפר את בריאות הקרקפת
 • מונע שבירת שיער וקצוות מפוצלים
 • מפחית נזק לשיער
 • מרכך שיער
 • ממריץ את צמיחת השיער
 • מחזק את השיער

כיצד לבחור מסכה לשיער

בחר מסכת שיער מוכנה מראש או הכין משלך עם מרכיבים המכוונים לסוג השיער שלך. שקול את הסוגים הבאים של מסכות שיער לצרכי שיער שונים:

 • שיער מטופל בצבע. מסכת שיער יכולה לעזור להחזיר את הלחות לשיער מולבן או לשיער שעבר צבע. חיוני להשתמש במסכות שיער בטוחות לצבע כדי למנוע מהצבע שלך להישטף החוצה. מסכות שיער המכילות שמן ארגן יכולות לעזור להגן על צבע השיער ולהעניק לחות לשיער.
 • יובש. מסכה לשיער יכולה לתחזק שיער יבש ושביר. מסכות לשיער עם מרכיבים טבעיים כגון דבש, תמצית בננה, שמן חוחובה , קרטין ושמן אבוקדו יכולות לעזור להחיות ולבצר שיער שנפגע מעיצוב חום.
 • קשקשים. קרקפת יבשה יכולה להוביל לקשקשים. השתמשו במסכות שיער עם תמצית אלוורה, יוגורט, שמן אבוקדו ושמן קוקוס כדי לחות את השיער.
 • שמנוניות. אם הקרקפת שלך מייצרת שמן יתר על המידה, השתמשי במסכת שיער המכילה שמן עץ התה או חימר כדי לאזן את השמנים הטבעיים של השיער ולספוג עודפי שומן.
 • שיער דליל. מסכות שיער עם חלבון, כגון חלמונים, מספקות ויטמינים וביוטין, ועוזרות לספק מלאות וגוף לשיער עדין.

בעת בחירת מסכה לשיער, הימנעי ממוצרים עם חומרים משמרים וכימיקלים קשים, שעלולים לפגוע עוד יותר בשיער שלך.

כיצד להשתמש במסכת שיער

בעת מריחת מסכות שיער, עקוב אחר ההוראות על התווית של מסכת השיער שנרכשה בחנות. באופן כללי, תהליך היישום של מסכות שיער הוא כדלקמן:

1. שמפו. לפני מריחת מסכה לשיער, שטפו ותנו את שיערך, כרגיל, כדי להסיר הצטברות ממוצרי שיער.

2. סחט את השיער שלך . מסכות לשיער עובדות בצורה הטובה ביותר על שיער לח. סחטו החוצה עודפי מים והשתמשו במגבת כדי לייבש את השיער.

3. מרחו את המסכה. ניתן למרוח מסכה לשיער באמצעות האצבעות או מברשת. מרחי את מסכת השיער על שני השליש התחתונים של השיער שלך – או על כולו אם המוצר מכיל טיפול בקרקפת – והבטח שהמסכה ספיגה היטב כל קווצת שיער.

4. צחצח את השיער שלך. סרק עם מסרק שיניים רחב בשיער שלך כדי לפזר את המוצר באופן שווה.

5. כסה את השיער שלך. כסו את השיער בכובע מקלחת והשאירו את מסכת השיער למשך הזמן המומלץ של המוצר. הזמן יכול להיות שלושים דקות או לילה, תלוי במסכת השיער.

6. הסר את מסכת השיער. שטפו את השיער במים פושרים כדי להסיר את מסכת השיער. הימנע ממים חמים – מים קרים יותר עוזרים לאטום את ציפורני השיער כדי לשמור על הלחות. יתרה מכך, אם מורחים מסכת שיער ביתית המכילה חלמונים, המים החמים יכולים לבשל את הביצה.

7. יבש את השיער שלך . יבש את השיער שלך עם מגבת. (חום מייבש יכול להסיר את הלחות מהשיער שלך.)

מרחי את מסכת השיער שלך פעם בשבוע, או כל שבועיים אם השיער שלך שומני.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

אידוי קנאביס
בריאות

מה ההבדל בין עישון לאידוי קנאביס

מאמר זה בוחן את ההבדלים העיקריים בין עישון לאידוי קנאביס, תוך התעמקות בהשלכות הבריאותיות, חוויות המשתמש וההשפעה על החברה. עידן חדש של צריכת קנאביס? צריכת

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176