מחפש חימום אמבטיה? 5 אפשרויות נפוצות שאולי יתאימו לך

חימום אמבטיה

תוכן עניינים

חדר אמבטיה חם הוא אחד המותרות הקטנים של החיים, כי אין דבר גרוע יותר מלהיכנס לחדר קר ומקפיא. מה שרוב האנשים הרוצים חדר מחומם, הוא חימום אמבטיה.

לחדרי האמבטיה אין בדיוק מוניטין של חללים 'נעימים', אבל זה לא אומר שהם לא יכולים להיות. אפשרויות החימום הנכונות של חדר האמבטיה יבטיחו שיציאה מהמקלחת לא צריכה להיות הלם למערכת, ולא יחששו מנסיעות לילה עקב רצפה קרה. 

יש הרבה אפשרויות חדשניות וזולות לקיר ורצפה בחדר האמבטיה כדי לשמור על המרחב שלך חם מבלי לשבור את הכיס.

בעוד שחימום תת רצפתי הוא בחירה נלהבת עבור בעלי תקציבים גבוהים יותר, הרדיאטור הנכון יכול ליצור חדר. גם בחירה בעיצוב הנכון יכולה לעזור. מעקה מגבות מסורתי הוא אופציה משתלמת עם תוספת תחושת ספא ​​יוקרתית של מגבות חמות. אבל, ישנן גם חלופות אחרות. חיסכון במקום הוא מכריע עבור עיצובים רבים של חדרי אמבטיה. כך שרדיאטור דק יכול להוסיף חמימות מבלי להיות שתלטני.

אפשרויות חימום חדר האמבטיה שלך, הסביר

כאן, אנו עוברים על כל אפשרויות החימום של חדר האמבטיה שלך, ונוגעים בדרכים שבהן תוכל להפוך חדר אמבטיה לחמם, מבלי להשקיע בפתרונות חימום 'פעילים'. 

1. עמודי רדיאטור

סוג חימום הבית המסורתי והמוכר ביותר לחדר אמבטיה הוא רדיאטור עמודים קלאסי. אלה יתחברו בדרך כלל למערכת ההסקה המרכזית שלך ויחממו את החדר באמצעות סדרה של עמודים מצוידים במים. הם פולטים הרבה חום, אבל הם בדרך כלל מסורבלים יותר מאשר אפשרויות חימום אחרות לאמבטיה.

עם זאת, ישנם עיצובים שיעבדו בחדרי אמבטיה קטנים. אל תפטרו רדיאטורים אם נראה שהם תופסים יותר מדי מקום בקיר. הפיתוחים המתמדים הם כאלה שהם הולכים וקטנים ותופסים פחות ופחות מקום. אנכיים, המושתלים בפינות הקטנות ביותר, הופכים גם לאמצעי יעיל לניצול שטח קיר לא מנוצל.

2. רדיאטורים פאנלים

למראה עכשווי, רדיאטור שטוח נותן גימור מלוטש לכל חדר. זמין במגוון רחב של גדלים, ובתצורות אופקיות או אנכיות, הפרופיל הדק יותר של רדיאטור שטוח לא יאכל את החלל שלך באותו אופן כמו רדיאטור עמודים. עם זאת הם עדיין פולטים כמות עצומה של חום, ומסוגלים לחמם כל גודל של חדר אמבטיה. 

רובם מיוצרים מפלדה ואפשרויות הצבע שלך כמעט בלתי מוגבלות. רדיאטורים לפאנל יכולים אפילו לשלב תכונות כמו מראות בחדר האמבטיה, כך שתוכלו לסחוט אלמנטים מרובים לחלל קיר אחד. 

3. מתלי מגבות מחוממים

זה יכול להיות קשה לקרוע את עצמך ממקלחת חמה ועוצמתית, במיוחד ביום קר. אבל די בהבטחה של מגבת נעימה שתחכה ממש מעבר לתא שלך כדי לפצות על זה. רדיאטורים למגבות נועדו לוודא שהמגבות שלכם חמות וצפופות כראוי. וגם, ישמרו על חימום כל חדר האמבטיה שלכם. אם כי, אם הגודל מאפשר זאת, היינו ממליצים גם על רדיאטור ממשי בחדר האמבטיה שלך בנוסף למעקה מגבות.

בעוד שמסילות מגבות מסורתיות ואנכיות הן עדיין בחירה פופולרית, עיצובים ארוכים ונמוכים הם פתרון מצוין לכל מי שיש לו חדר אמבטיה קטן יותר. מכיוון, שהם יכולים להתאים לאזורים שאחרת יהיו שטח מת, כמו מעל האמבטיה.

מבחינת גימור, הוא לא פולט חום ביעילות כמו גימורים צבעוניים או מאט. למעשה, רדיאטורים מצופים כרום יכולים לתת עד 20% פחות חום מאשר אפשרויות צבועות. דבר נוסף שכדאי לזכור הוא שככל שהברים גדולים יותר, כך תפוקת החום טובה יותר. עיצובים שמפרידים בין המגבת לחלק הרדיאטור הם גם אפשרויות מצוינות. שכן, אלה מחממים את החדר בצורה יעילה יותר.

עם זאת, ישנה נקודה חשובה – והיא המספר העצום של צבעים לבחירה כשמדובר ברדיאטורים למגבות.

4. חימום תת רצפתי (UFH)

UFH יכולה להיות מערכת יעילה וחסכונית להפליא לבית, עם מעט מאוד תחזוקה נדרשת בסך הכל. מבחינת סוג החימום הזול ביותר להפעלה, UFH עולה בממוצע 25% פחות להפעלה מרדיאטורים. יש לחסוך עוד יותר בשימוש בשילוב עם מערכת חימום חכמה שיכולה לאזור את ה-UFH שלך, חדר אחר חדר. 

בבנייה חדשה או שיפוץ כולל של חדר אמבטיה, התקנת חימום תת רצפתי היא פשוטה יחסית. כיוון, שניתן להוסיף אותה לפני רמת הריצוף/המשטח הסופית נכנסת. הוא גם יהיה מבודד כראוי מתחת כדי לסייע ביעילות אנרגטית. עם זאת, התאמה מחודשת של UFH לרצפה קיימת עשויה להיות יקרה, מבולגנת וגוזלת זמן. שכן, ייתכן שתצטרך לחפור את הרצפה.

מערכות UFH חשמליות נוטות להיות קלות יותר להתקנה מאשר הגדרות מבוססות מים, שבהן תצטרך לאפשר מקום להתקנת הצנרת ללא הצטברות גובה גדולה מדי. אם אתם מתכננים לעשות זאת בעצמכם, חשמל היא בהחלט הדרך ללכת. 

5. מחממי אמבטיה חשמליים 

תנורי חימום חשמליים לאמבטיה מגיעים בשלוש צורות – כמו פאנלים, רדיאטורים עמודים ומסילות מגבות. במקום להפעיל את מערכת ההסקה המרכזית שלך, אפשרויות אלה דורשות רק שקע סטנדרטי כדי להפעיל את המחמם. במילים אחרות, איפה שאתה יכול להשיג חשמל אתה יכול לקבל חום.

כמובן, אם אתה משתמש בהם בחדר האמבטיה, תצטרך להקפיד על דירוגי בטיחות IP מבחינת המרחק של שקע התקע מאזורים 'רטובים' פוטנציאליים. לכן, חובה לקבל ייעוץ של חשמלאי רשום לפני ההתקנה. 

לתנורי חימום חשמליים יש יתרון שניתן להפעיל ולכבות אותם כרצונם. זה הופך את ההפעלה לזולה יותר. כיוון, שאין המתנה ארוכה עד שהם יתחממו. ופירוש הדבר שאתה עדיין יכול לחמם את המגבות שלך ללא צורך להפעיל את החימום כל היום . וזו ברכה בקיץ. 

לטובת שני העולמות, היינו ממליצים להסתכל על אפשרות דלק כפול בכל הנוגע לחימום חדר האמבטיה. רדיאטורים רבים של מגבות זמינים עם גוף חימום חשמלי אופציונלי, שיבטיח לכם מגבות חמות ויבשות גם כשהחימום המרכזי שלכם כבוי בקיץ.

מה עדיף, חימום תת רצפתי או רדיאטור לאמבטיה?

יש הבדל קטן בעלויות להתקנת חימום תת רצפתי או רדיאטורים סטנדרטיים. עם זאת, כפי שציינו, העלויות השוטפות יכולות להיות זולות עד 25% עבור UFH. 

לאחר התקנת חימום ה-UFH שלך, אם הוא משתבש זה יכול לגרום לתהפוכות משמעותיות עם רצפות וכו'. זה עלול אפילו להתגלות בעייתי מדי לתיקון. רדיאטורים נגישים בקלות רבה יותר לשינוי, שדרוג ותיקון, במצב לא סביר שמשהו ישתבש.

עם UFH אתה נוטה לגלות שהחימום שלך יהיה דולק כמעט כל הזמן במהלך החורף, אם כי פועל בטמפרטורה נמוכה יותר ברוב המוחלט של הזמן. זאת כדי שלרצפה אין זמן להתקרר ואז להוביל לזמני חימום ארוכים יותר כאשר תרצו בכך. תלוי בסוג הרדיאטור, אלה ידלקו בזמן שאתה יודע שהם יהיו חמים כשתצטרך אותם. נגיד 45 דקות לפני שאתה נכנס מהעבודה.

עם זאת, יש עוד צדדים חיוביים ל-UFH. הגדול ביותר הוא שהוא משחרר שטח חיוני בקיר. מה שיכול להיות חיוני בחדר אמבטיה קטן יותר. וזה יהיה יעיל יותר בחימום חלל גדול יותר, שבו עשוי להיות צורך במספר רדיאטורים. 

לסיכום, בבית מודרני ומבודד היטב, לחימום תת רצפתי יש יתרון. בבית ישן יותר, רדיאטורים צפויים להפיק יותר חום. ולכן, יהיו יעילים. מה שמראה עד כמה לבידוד יש חלק חשוב. 

איך אני יכול לחמם את חדר האמבטיה שלי ללא חימום נוסף?

הדרך היחידה להפוך כל מערכת חימום לחסכונית באנרגיה היא לשפר את שמירת החום של החדר באמצעות זיגוג כפול, בידוד קירות חלל וגג, כריות ארובה וכו'. אחרת, לא משנה אם יש לך חימום תת רצפתי או רדיאטורים, אתה תפסיד חימום ובעיקר כסף.

אם חדר קר, עדיף להשקיע בכמה מהאמצעים האלה תחילה, לפני קבלת רדיאטורים גדולים יותר או UFH.

אתה יכול גם לשקול את החומרים שבהם אתה משתמש. למשל, ויניל ירגיש חם יותר מתחת לרגליים מאשר אריחי קרמיקה או פורצלן. וטיפולי בד בחלונות אמבטיה עם בטנה תרמית עדיפים על תריסי חלונות. או, נניח תריסי מתכת או עץ.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176