סורגים לחלונות: כל סוגים והטיפים שיעזרו לך במהלך הבחירה

סורגים לחלונות

תוכן עניינים

סורגים פשוטים, לא טכנולוגיים וזולים יחסית בחלונות הם אסטרטגיית אבטחה ביתית יעילה ביותר.

כדי לאמוד אם סורגים נגד פריצה עשויים להתאים לכם, ענו על השאלות הפשוטות הבאות:

 • האם שיעור הפריצות גבוה או עולה במהירות בשכונה שלך?
 • האם יש לך חלונות מרתף או צמודי קרקע מוסתרים על ידי שיחים ומבנים חיצוניים, או שלא נראים בדרך אחרת לשכנים?
 • האם חסר לך אמון בזמני התגובה של הרשויות המקומיות שנקראו לחקור פעילויות חשודות?
 • האם האזור שלך לא הצליח לנהל תוכנית משמר שכונות?
 • האם אתה מרגיש בנוח עם המראה של סורגי אבטחה על החלונות שלך?

אם עניתם על אחת מהשאלות הללו בחיוב, אולי תשקלו סורגים.

מהם סורגי בטיחות לחלונות?

סורגי בטיחות לחלונות הם בעצם רשתות מתכת חזקות המוברגות לתוך מסגרות החלונות או מוברגות דרך מסגרות החלון למסגרת המבנית. אם אתה הולך על פשוט, גרסאות העשה זאת בעצמך כוללות שלושה או ארבעה מוטות פלדה במסגרת מתכת וזמינים במרכזי שיפור הבית. גרסאות משוכללות יותר מודגשות עם מוטיבים אמנותיים ועבודות גלילה. סורגי אבטחה דקורטיביים לחלונות קטנים מתחילים בקצת יותר מ350₪ לחלון. אבל תשלם יותר, כמובן, עבור דגמים עם תכונת שחרור מהיר וגימורים מותאמים אישית. הם יכולים לעלות מעל 3000₪ עבור חלונות גדולים יותר.
סוגי סורגים לחלונות משתנים, כולל:

 • מוטות אבטחה קבועים – מיועדים לשימוש מתמיד לטווח ארוך.
 • סורגים מתנדנדים – צירים לניקוי זכוכית החלון או ליציאת חירום. כדי לאבטח אותם, לסורגים הללו יש מנעול תליה או מנגנון שחרור מהיר הנגיש מבפנים.
 • סורגים נשלפים – החלק את הסורגים למקומם בלילה והסר אותם במהלך היום. הם פונים לבעלי נכסים, לרבות חנויות קטנות או מגורים המיועדים לשימוש מסחרי ומודאגים מהמראה החיצוני.

חברת הביטוח שלך עשויה להציע תעריפים מוזלים לבעלי בתים שמשקיעים בברים ובאמצעי אבטחה אחרים. בדוק עם סוכן ביטוח הדירה שלך.

איך סורגים בחלונות עושים את העבודה?

סורגים חוסמים בבירור כניסה קלה לביתך. אבל הם יעילים בעיקר בגלל ההשפעה הפסיכולוגית. פורצים מעדיפים לעבוד במהירות ובשקט, ללא סיבוכים. למעשה, רק המראה של סורגים מרתיע את רוב פולשי הבית.

היכן להתקין סורגים לחלונות

אם תחליט ללכת על סורגים, תתחיל בהתקנתם על החלונות הפחות גלויים והנגישים ביותר. לדוגמה, חלונות במרתף רגישים במיוחד מכיוון שהם נמוכים, ולעתים קרובות עלווה או צללים מסתירים אותם. חלונות יציאה מהמרתף (חלונות גדולים יותר עבור הדיירים כדי להימלט ממצב חירום) כוללים בדרך כלל בארות חלונות עמוקות. הם מאפשרים לפורצים לעבוד מחוץ לטווח ראיית השכנים.

כיצד להתקין סורגי אבטחה לחלון

תהליך ההתקנה כולל הרכבה של זוג סוגריים בצורה מאובטחת לאברי המסגור משני הצדדים (או מעל ומתחת) החלון שלך. חברי המסגור המבני נמצאים ישירות מאחורי מסגרות החלונות. אז תצטרך ברגים ארוכים מספיק כדי להגיע לאברים המבניים. אתה תתקין את הסורגים בין העוגנים המאובטחים האלה.

התקנה פנימית מסבכת את העניינים עבור הפורצים – הם יצטרכו לעבור תחילה דרך החלון כדי להגיע לסורגים.

תכונות בטיחות של סורגים לחלונות

סורגים לחלונות צריכים להרחיק פורצים תוך כדי בטיחות עבור יקיריהם בתוך הבית. כאשר אתה רוכש סורגים לחלון, חפש את שתי תכונות הבטיחות העיקריות הבאות:

 1. ברגים עמידים בפני חבלה: כדי למנוע מפולשים לבית להסיר בקלות סורגים לחלון, חפש סורגים עם ברגים עמידים בפני חבלה. אתה יכול לקדוח את הברגים האלה, אבל קשה לחזור החוצה. זה אומר שלפורצים יהיה קשה יותר לנסות להסיר את סורגי החלונות שלך ללא כלים ספציפיים.
 2. שחרור מהיר: רוב הקודים המקומיים מחייבים סרגלי אבטחה כדי שתהיה תכונת שחרור מהיר זמינה בתוך הבית. השחרור מאפשר יציאה קלה במקרה של שריפה או חירום אחר. ודא שכולם בבית שלך יודעים איך להשתמש בתכונת השחרור המהיר כדי שיוכלו לברוח בקלות בעת משבר.

אבטחת בית מלאה

פסי אבטחה בחלונות הם חלק אחד בפאזל אבטחה ביתי גדול יותר. אמנם סורגים יכולים להרתיע פורצים מלהיכנס דרך נקודות גישה מסוימות, אבל תרצו לוודא שהבית שלכם מוגן אם פורץ מוצא דרך אחרת להיכנס. שקול אמצעי אבטחה ביתיים אחרים, כולל:

 • התקן נורות חיישני תנועה שילחצו ויאירו את החלל שלך אם מישהו יתקרב יותר מדי לבית שלך.
 • הצב באופן אסטרטגי התקני אבטחה לבית חכם, כמו מצלמות ופעמוני דלת, כדי לנטר את הבית שלך בזמן שאתה לא. רוב מצלמות האבטחה הביתיות מאפשרות לך להישאר מעודכן במחשב או במכשיר נייד, או שאתה יכול להעביר את חתיכת הניטור לחברת אבטחה תמורת עלות.
 • שימו חיישנים על דלתות וחלונות, שיפעילו אזעקה כשמישהו יפתח אותם. חיישן אזעקה לדלת/חלון עולה 100 עד 1000 שקלים בתוספת תשלום חודשי.
 • אחסן חפצים יקרי ערך בכספת נסתרת שרק אתה תדע שהיא שם. גם אם פורץ מוצא את דרכו פנימה, החפצים היקרים ביותר שלך יישארו מאובטחים.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

עיצוב אתרים
דיגיטל

העתיד של עיצוב אתרים- טכנולוגיות מתפתחות

בעידן הדיגיטלי המתפתח במהירות, העתיד של עיצוב אתרים הוא נושא מסקרן. מאמר זה חוקר את ההשפעה של טכנולוגיות מתפתחות כגון בינה מלאכותית, מציאות מדומה וממשקי

מסיבת בת מצווה
בעלי מקצוע

איך מתכננים מסיבת בת מצווה בלתי נשכחת?

מתכננים בת מצווה לבתכם? רוצים ליצור חגיגה שתישאר חרוטה בלבם של כל הנוכחים? פוסט זה בבלוג מספק טיפים וכן רעיונות לבת מצווה דתית שיסייעו לכם

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176