קולרים לעומת רתמות: יתרונות וחסרונות של קולרים ורתמות

קולרים ורתמות

תוכן עניינים

בין אם אתה מתאמן ברצועה, רץ או סתם מבלה עם הכלב שלך בחצר האחורית, ישנם גורמים רבים ושונים שיש לקחת בחשבון בעת ​​החלטה בין קולר לרתמה.

מהן רתמות?

רתמת כלבים עוטפת את החזה של הכלב שלך כך שתוכל ללכת עם הכלב שלך מבלי לדאוג להפעיל לחץ מיותר על הצוואר שלו. אתה יכול למצוא אפשרויות רתמה עבור כלבים גדולים וקטנים כאחד. חלק מהרתמות עוברות מעל ראשו של הכלב, בעוד שאחרות משתלבות מתחת לרגליו הקדמיות של הכלב. רתמות ללא משיכה, הידועות גם בשם רתמות קליפ קדמיות, כוללות נקודת חיבור לרצועה על החזה של הכלב – זה מונע מהכלב לנוע קדימה על ידי הפנייתם ​​הצידה אם ינסו למשוך ברצועה. מאלפי כלבים ובעלים יכולים למצוא את הרתמה המתאימה לחיות מחמד על ידי ביצוע מדידות של הראש, הצוואר והחזה של החיה כדי להבטיח שהרצועות מתאימות היטב מבלי לגרום לאי נוחות.

מה הם קולרים?

קולר לכלב מסתובב על צווארו של כלבכם כך שתוכלו לחבר אליהם רצועת כלב ותג זיהוי. הסוג הנפוץ ביותר של קולר לכלבים הוא קולר שטוח – רצועת עור או ניילון שנסגרת עם אבזם או אבזם ומונחת שטוחה על צוואר הכלב. ישנם סוגים רבים ושונים של קולרי כלבים, כולל צווארוני מרטינגל, קולרי החלקה (המכונה קולרי חנק), או צווארוני ראש, קולרי חודים וקולרים אלקטרוניים. בחירת קולר לכלב מסתכמת לרוב בבחירת כלי האימון המתאים לצרכי הכלב שלך.

היתרונות של רתמות לכלבים

רתמות יכולות להיות דרך מצוינת לנהל את הכלב שלך כשהוא מחוץ לבית. הנה כמה יתרונות של רתמות.

1. שליטה טובה יותר. כאשר מטיילים עם כלב חזק או גדול במיוחד, רתמה יכולה לספק שליטה טובה יותר מקולר.

2. נקודות חיבור מרובות. לרוב הרתמות יש מספר נקודות חיבור לרצועה. רתמת קליפ קדמי מאפשרת לחבר רצועה לחזה הכלב, מה שיכול למנוע משיכת רצועה. רתמת קליפ אחורית מפעילה פחות עומס על צוואר הכלב שלך מאשר קולר רגיל.

3. מונע פציעות. רתמות נהדרות לכלבים שיש להם היסטוריה של פציעות צוואר, גלאוקומה או בעיות בעמוד השדרה. הם יכולים גם להיות אופציה טובה עבור גזע כלבים שראשו צר יותר מצווארו (כגון גרייהאונד וויפטס) ועלולים להחליק בקלות מתוך צווארון שטוח.

3 חסרונות של רתמות

למרות שרתמות נהדרות למניעת פציעות הנגרמות על ידי מאמץ של הכלב שלך ברצועה, יש להן כמה חסרונות.

1. דורש יותר כוח. אם יש לך כלב כבד שאוהב למשוך, ייתכן שיהיה קשה יותר לאלף אותו עם רתמה, שדורשת יותר כוח לשלוט.

2. מגביל תנועה. חשוב גם לוודא שהרתמות מתאימות בצורה נכונה – רתמה לא מתאימה עלולה לגרום לשפשוף מזיק, להגביל תנועה ואפילו לגרום לקשיי נשימה. רתמות יכולות להיות מסובכות גם עבור כלבים ארוכי שיער או מדובללים, אז ודאו שהשיער שלהם לא נתפס ברצועות.

3. לא תחליף לקולר. לבסוף, רתמה אינה תחליף מושלם לקולר, אליו ניתן לצרף תגי כלבים לזיהוי. כאשר אינך מטייל או מאלף כלב, ייתכן שתרצה להשאיר את הקולר על ידו לצורך זיהוי, למקרה שהם יתרחקו.

3 יתרונות של קולרים לכלבים

ישנן מספר סיבות מדוע אתה יכול לבחור לשים קולר על הכלב שלך.

1. משמשים כזיהוי. קולרים לכלבים הם אחת הדרכים הפשוטות ביותר לזהות שלכלב יש בעלים. אתה יכול לצרף תגי זיהוי ותגים רפואיים לקולר של הכלב שלך, כך שניתן יהיה לזהות אותם ולהחזירם אם הם אי פעם ישתחררו.

2. קלות שימוש. קולרים לכלבים קלים גם ללבישה ולהורדה ויכולים להישאר סביב צוואר הכלב שלך בכל עת.

3. שליטה רבה יותר. בהתאם לגזע ולמזג הכלב שלך, ייתכן שיהיה קל יותר לאמן אותם עם קולר, המציע מידה רבה יותר של שליטה עם פחות כוח.

2 חסרונות של קולרים לכלבים

לפני שתחליטו על קולר לכלב, מומלץ לשקול את החסרונות הפוטנציאליים הבאים:

1. פציעות צוואר. קולרים עלולים להפעיל לחץ מיותר על הצוואר, קנה הנשימה ובלוטת התריס של הכלב. אם הכלב שלך מושך בעקביות במהלך הליכה ברצועה, זה עלול להוביל לפציעות צוואר חמורות.

2. לא מתאים לכל הגזעים. גזעים ברכיצפלים כמו בולדוגים צרפתיים ופאגים, בעלי סיכון מוגבר לבעיות נשימה ולקריסת קנה הנשימה, לעולם לא ילבשו קולר חנק או קולר שמושך בצווארם.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176