קידוחי נסיון – כל המידע שחשוב לדעת במקום אחד

קידוחי נסיון

תוכן עניינים

אם אתם שוקלים הרחבה, ייתכן שיהיה צורך לחפור קידוחי נסיון על מנת לקבוע עד כמה עמוקים היסודות שלכם, עד כמה הם חזקים ומהי תכולת המים הגיאולוגית והמים של הקרקע. קידוחי ניסיון לא רק יצביעו על העיצוב המבני של ההרחבה שלכם, כי אם הם יסייעו להגן על התקציבים ולוחות הזמנים שלכם בטווח הארוך. ביקור באתר הוא הצעד הראשון ברוב פרויקטי התכנון הנדסי מבנים. כדי להשלים זאת ביסודיות, ייתכן שיהיה צורך בבור ניסיון או סדרה של בורות, אז וודאו שאתם קובעים אם יש צורך באחד לפני שהמהנדס שלכם יגיע.

מדוע צריכים קידוחי ניסיון?

חשוב מאוד שתדעו שהיסודות הקיימים שלכם בגודל מספיק כדי לעמוד בכל עומס נוסף. הכרת הגודל הקיים שלהם תעזור להגן על לוחות זמנים ותקציבים והבנת הגיאולוגיה ומי התהום של המיקום תאפשר למהנדס המבנים שלכם לתכנן את ההרחבה שלכם בהתאם. חוזק קרן – מאפיין עיצובי נפוץ של הרחבה הוא יצירת פתח גדול בקיר האחורי הקיים של הנכס כדי לאפשר מגורים בחלל פתוח. חשוב לוודא שהיסודות הקיימים, במיוחד בנקודות המודגשות, חזקים מספיק כדי לשאת את העומס הנוסף. תקציב ותזמונים – אם אתם מניחים שהיסודות הקיימים שלכם הם בעומק של תשע מאות מ"מ ותשיגו מחיר עבור עבודות קרקע לבניית יסודות חדשים לאותם, אבל אז תגלו שהיסודות שלכם הם למעשה 2.5 מ' עומק, אתם תבדקו עלויות נוספות בלתי צפויות ועיכובים לחפירה נוספת ועוד קונקרטי. הפחתת בעיות בלתי צפויות – הבנת תנאי הקרקע. קידוחי ניסיון יאפשרו לכם לקבוע כמה מים (אם בכלל) יש בקרקע שעליה אתם מתכננים לבנות. הבנת הגיאולוגיה של האתר היא חיונית גם בשלבים המוקדמים והיא תודיע על סוג שיטת הבנייה הטובה ביותר לשימוש עבור הפרויקט. הכרת והבנת הגיאולוגיה ומפלסי המים בתוך הקרקע תאפשר לכם/לקבלנים שלכם לקבל החלטות מושכלות, למשל. לדעת אם קירות החפירה יישארו יציבים או חפירה בסלע הולכת להיות גוזלת זמן ויקר.

מה הם כללי עשו ואל תעשו בהקשר של קידוחי נסיון?

התייעצו עם מהנדס מבנים היכן אתם צריכים לחפור את קידוחי ניסיון – אנו ממליצים לא לנסות לחפור את בור הניסיון בעצמכם אם אין לכם ניסיון בחפירה. אם יש לכם יסודות עמוקים, עליכם לוודא שהחפירה בטוחה ושיש לכם מספיק מקום כשאתם חובטים במדרון כדי לשמור על בטיחות האתר.  האם להעסיק עובד קרקע או קבלן הבניין המיועד שלכם לחפור אותו עבורכם. זוהי דרך מצוינת לגלות כיצד הם עובדים והאם הם מתאימים לספק את כל הפרויקט שלכם.  יש לחפור עד לתחתית היסודות הקיימים. אין לחפור מעבר לבסיס הקיים.  תערמו את האדמה מהחפירה בקרבת מקום כדי שמהנדס המבנה שלכם יוכל לבדוק אותה. רשמו את מפלס המים בבור הניסיון שלכם. ברגע שאתם פוגעים במים, אתם צריכים לבצע מדידה של רמה זו. שמרו על בור הניסיון שלכם מכוסה כדי למנוע ממישהו ליפול בו. אם אפשר, דאגו לחפור את בור הניסיון שלכם מיד לפני ביקורו של מהנדס המבנים שלכם. כדי לקבוע את המיקום של שירותים קבורים, צינורות ניקוז או מכשולים תת קרקעיים ידועים.

מהם היתרונות הבולטים של קידוחי ניסיון?

היתרונות הבולטים של קידוחי נסיון הם כדלקמן: 

  • פחות חומר פסולת. היתרון הגדול ביותר מבין חמשת היתרונות של שיטת הקידוח והפיצוץ הוא בכך שהיא מייצרת מינימום חומרי פסולת לאחר השלמת העבודה. לכן זה חוסך הוצאות של עבודות ניקיון ועובדים נוספים. זה גם חוסך את הזמן המבוזבז עבור תהליך הניקוי.
  • מינימום עבודת ניקיון. חומר הפסולת שנוצר הוא פחות מאוד ולכן יש פחות מאוד עבודת ניקיון לעשות בסיום התהליך. מכיוון שחומר הפסולת הוא מינימלי, לכן, גם עלות עבודת הניקיון ממוזערת.
  • אין הפרעה לתנועה המקומית. שיטת הפיצוץ והקידוח אינם יוצרים כל הפרעה לתנועה המקומית. התנועה המקומית יכולה להימשך כרגיל בזמן ששיטת הקידוח והפיצוץ נמשכת.
  • מינימום השפעה על הסביבה. לתהליך זה השפעה מינימלית מאוד על הסביבה.
  • משך הרטט הוא פחות. אחד היתרונות של שיטת מקדחה ופיצוץ הוא שפיצוץ מפחית משמעותית את משך הרטט. הרעידות מורגשות רק לזמן קצר וברגע סיום העבודה אין רטט לאחר זמן מה.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

עיצוב אתרים
דיגיטל

העתיד של עיצוב אתרים- טכנולוגיות מתפתחות

בעידן הדיגיטלי המתפתח במהירות, העתיד של עיצוב אתרים הוא נושא מסקרן. מאמר זה חוקר את ההשפעה של טכנולוגיות מתפתחות כגון בינה מלאכותית, מציאות מדומה וממשקי

מסיבת בת מצווה
בעלי מקצוע

איך מתכננים מסיבת בת מצווה בלתי נשכחת?

מתכננים בת מצווה לבתכם? רוצים ליצור חגיגה שתישאר חרוטה בלבם של כל הנוכחים? פוסט זה בבלוג מספק טיפים וכן רעיונות לבת מצווה דתית שיסייעו לכם

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176