קייסהאונד – גזע כלבים

Keeshond קייסהאונד

תוכן עניינים

המכונה כלב הדוברה ההולנדי, ה-Keeshond הוא גזע בינוני מהולנד עם אוזניים מחודדות, פרווה כפולה וזנב מסולסל הדוק. למרות שהוא גדל במקור כדי להשגיח על הדוברות הנוסעות לאורך התעלות והנהרות הרבים של הולנד, סביר יותר שתמצא היום קישונד מכורבל על הספה. ובכל זאת, אין ספק שה-Keeshonds המודרניים שמרו על נביחותיהם הרועמות והחמורות של אבותיהם ועיניהם הפקוחות (שלרוב יש להם סימנים שחורים הדומים למשקפי ראייה).

הקליפה היא לא המאפיין המבחין היחיד של Keeshonds. גזע זה ידוע בזכות הפרווה הצפופה, הארוכה והרכה שלו הכוללת שלוש שכבות. פרווה כפולה עבה, פרווה תחתית צמרית ופרווה חיצונית ארוכה. אפילו עם שכבות על גבי שכבות של שיער, Keeshonds הם בעלי תחזוקה נמוכה באופן מפתיע מבחינת טיפוח. הם ידועים גם כבני לוויה ידידותיים למרות אינסטינקטים השמירה שלהם.

Keeshond

מאפיינים של הקייסהאונד

למרות הנביחות הרמות וכישורי כלב השמירה המצוינים שלהם, ל- Keeshonds יש אישיות אוהבת ונאמנה במיוחד. הם יוצרים קשרים הדוקים עם האנשים שלהם ומסתדרים עם ילדים, חיות מחמד אחרות וזרים כאחד. למעשה, Keeshonds מציגים טמפרמנט כל כך ידידותי לזרים שהם לא מומלצים ככלבי שמירה אמיתיים – אם כי הנביחות שלהם עשויות להפחיד פולשים פוטנציאליים.

Keeshonds הם אידיאליים למשפחות שנמצאות לעתים קרובות בבית. אם נשארים לבד יותר מדי זמן, ידוע שהם נובחים ללא הרף או אפילו הופכים להרסניים. Keeshonds מתאימים לבעלי כלבים בפעם הראשונה, מכיוון שהם אינטליגנטים במיוחד וקלים יחסית לאילוף. מכיוון שה-Keeshond גודלו לחיות על דוברות קטנות, הם יכולים לשגשג מגורים במגוון חללים, מדירה קטנה ועד בית גדול.

היסטוריה של הקייסהאונד

לאורך המאות ה-17 וה-18, Keeshonds היו בחירות פופולריות כבני לוויה וכלבי שמירה עבור מפעילי דוברה, ומכאן הכינוי Dutch Barge Dog. נביחותיהם החזקות והחמורות הרחיקו גנבים פוטנציאליים מהמטען של הדוברות.

בן דוד קרוב לסמואידים, צ'או ופומרניאנים, הפך ה-Keeshond מאוחר יותר לקמע להולנד במהלך מספר שנים של אי שקט פוליטי. במהלך תקופה זו, הולנד חולקה לשתי מפלגות נפרדות: חסידי נסיך אורנג' ופטריוטים. מנהיג הפטריוטים שמר על Keeshond כבן לוויה שלו, וחברי קבוצת הפטריוטים נודעו בסופו של דבר בשם Keezen על ידי התנגדותם הפוליטית. בסופו של דבר, ה- Keeshond הפך לסמל של מפלגת הפטריוט המורדים. ובתמורה, הפך לפופולרי בקרב אנשים לא-מלכותיים שחיים בהולנד.

לאחר שחסידיו של נסיך אורנג' הפילו את מפלגת הפטריוטים, Keeshonds ירד מפופולריותו. מכיוון שאנשים רבים האמינו שהם מייצגים מטרה אבודה. מסיבה זו, למרבה הצער, נהרגו כלבי Keeshond רבים. כמה כלבים שנותרו חיו בחוות הולנדיות והמשיכו לרכוב על הנהרות והתעלות עם מפעילי דוברות.

בשנת 1905, הגזע התגלה מחדש על ידי אישה בשם מיס המילטון-פלטשר. בזמן טיול בהולנד, היא שכנעה את הוריה להביא שני גורים הביתה לאנגליה. הכלבים האלה הפכו לבסיס לגזע מחוץ להולנד. כשהמילטון-פלטשר גילתה שכמה Keeshonds עדיין חיים בחוות הולנדיות או דוברות, היא עבדה עם בעליהם כדי להרחיב את הגזע. לאחר 10 שנים בלבד, גידלו מספיק Keeshonds כדי להקים את מועדון Keeshond ההולנדי.

המלטה האמריקנית הראשונה של Keeshonds נולדה בשנת 1921. רק כמה שנים לאחר מכן, בשנת 1930, נרשמה Keeshond הראשון במועדון הכלבנות האמריקאי.

טיופל בקייסהאונד

הקייסהאונד הוא גזע חכם המשגשג עם אימון בסיסי, פעילות גופנית מתונה והרבה זמן עם בעליו. המעיל העבה שלו דורש רק טיפוח מינימלי כדי להישאר רך וללא סבך.

תרגיל

הודות להיסטוריה שלהם ככלבי דוברה, קייסהאונדים יכולים לשגשג בחללים קטנים מאוד ואין להם צרכי פעילות גופנית גבוהים. מספר הליכה או הליכה אחת ארוכה יותר ונמרצת יותר בכל יום אמורה להספיק כדי לשמור על הקייסהאונד שלך בריא ומאושר. כדי להפעיל את הגוף והנפש של הכלב שלך, פעילויות כמו ספורט זריזות , פאזלים ומשחקי פנים הם אופציה מצוינת עבור גזע אינטליגנטי זה.

טיפוח

אל תתנו למעיל הצפוף והרך של ה-Keeshond להטעות אתכם! הם למעשה די תחזוקה נמוכה לטיפוח. צחצחו את הקייסהאונד לפחות פעמיים בשבוע כדי למנוע קשרים וסבך, ורחצו אותם בערך כל שלושה חודשים. לגזע זה יש שתי תקופות נשירה עיקריות מדי שנה כדי להשיל את כל הפרווה בבת אחת. כל תקופת נשירה יכולה להימשך עד שלושה שבועות.

גזע זה אינו סובלני במיוחד לחום, אך לעולם אל תגלח את הקייסהאונד שלך בקיץ. זה אולי נראה מנוגד לאינטואיציה, אבל המעיל העבה למעשה משמש כבידוד מפני טמפרטורות חמות. בנוסף, גילוח Keeshond יכול להפוך אותם לרגישים יותר לכוויות שמש או אפילו לסרטן העור.

כמו כל הגזעים, חשוב לצחצח את השיניים של הכלב ולבדוק את אוזניו בכל שבוע. נקה פסולת באוזניים בעזרת כרית צמר גפן רכה (הימנע ממקלוני צמר גפן שעלולים לפגוע באוזן הפנימית העדינה). אם האוזניים של הכלב שלך הופכות אדומות, נפוחות או שיש להן ריח חריג, צור קשר עם הוטרינר שלך כדי לקבוע אם זה זיהום. צחצוח שיניים יומי הוא אידיאלי למניעת מחלות שיניים, אך פעמיים בשבוע מספק הגנה מתאימה.

הַדְרָכָה

קייסהאונדים הם כלבים אינטליגנטים שאוהבים לרצות את בעליהם. גזע זה מגיב בצורה הטובה ביותר לשיטות אימון חיזוק חיובי ויכול להתחיל בציות בסיסי כבר מגיל שמונה שבועות. זכור שהכלבים האלה גודלו כדי לחיות עם מפעילי דוברה, אז הם אמורים להיות לצד בעליהם. אם המשפחה שלך רחוקה מהבית לעתים קרובות, כדאי לשקול גזע אחר. קישונדי לא אוהבים להישאר לבד, וידוע שהם נובחים בלי סוף או הופכים הרסניים כשהם בודדים ומשועמם.

בעיות בריאות נפוצות

למרות ש- Keeshonds הם בריאים בדרך כלל, הם רגישים למצבי בריאות גנטיים מסוימים כמו רוב הכלבים הגזעיים. כמה בעיות בריאותיות הנראות בדרך כלל בקייסהאונדים כוללות:

  • דיספלזיה של מפרק הירך. חולשה, צליעה או כאב בירכיים הם סימנים למצב תורשתי זה שנגרם על ידי מום במפרקי הירך של הכלב שלך.
  • Luxating Patella. נפוץ בכלבים קטנים. מצב זה מאופיין בכך שכובע הברך נע פנימה ומחוצה לו. זה יכול לגרום לכאבים עזים. אבל, כלבים רבים יכולים לחיות חיים ארוכים ומאושרים עם טיפול נאות.
  • קטרקט. כמו בני אדם, כלבים רבים מפתחים קטרקט כשהם מזדקנים. לכלבים עם קטרקט יש ראייה מטושטשת או עכורה. אך במקרים חמורים ניתן לטפל בהם בניתוח.

דיאטה ותזונה

התזונה הטובה ביותר עבור הכלב שלך תלויה במידה רבה בגילו, ברמת הפעילות ובמשקלו, אבל אתה יכול לצפות להאכיל את Keeshond שלך באחת עד שתי כוסות של מזון לכלבים באיכות גבוהה המחולקת לשתי ארוחות בכל יום.

האכלת יתר עלולה לגרום למצבים בריאותיים. כמו: השמנת כלבים, מחלות לב או סוכרת. עקבו אחר ההמלצות של מזון הכלב שלכם לגבי המנות הנכונות לפי משקל. אם אינך בטוח בכמה להאכיל את ה- Keeshond שלך, הווטרינר שלך יכול לעזור לך לפתח תוכנית ארוחות בריאה.

סקירה כללית של הגזע

יתרונות

  • אוהב ונאמן לבני המשפחה
  • ניתן לאימון בקלות
  • בעל תחזוקה מועט ומעולה לחללים קטנים

חסרונות

  • נשירה אינטנסיבית פעמיים בשנה
  • נטייה לנבוח חזק ולעתים קרובות
  • יכול להיות הרסני כאשר הוא בודד או משועמם

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176