10 גזעי החתולים האינטליגנטים ביותר

חתולים חכמים

תוכן עניינים

באופן כללי, חתול הוא חיית מחמד אינטליגנטית ביותר בהשוואה לחיות אחרות. חתול הוא חיית מחמד שניתן לאמן, הוא מקיים אינטראקציה טובה עם בעלי חיים אחרים, ומסתגל למצבים ולסביבה חדשים.

10 גזעי החתולים החכמים ביותר

חבשי

מכונה גם חתול אביסיני, החתול בעל המראה המלוטש הזה הוא אתלטי, זריז ומפגין חיבה כלפי בני אדם. ומאוד אינטליגנט. הגזע הזה נהנה מגבהים ועוקב אחר הכל. הוא לומד פעלולים במהירות ונהנה לרוץ בזריזות.. בדרך כלל, הוא אוהב שמלטפים אותו או מצחצחים אותו. הוא גם נוטה ליהנות מחברת בעלי חיים אחרים ולהסתגל היטב לרוב סידורי המחיה.

חתול חבשי

סקירת גזע

גוֹבַה: 20 עד 25 ס"מ
מִשׁקָל: 3.6 עד 5.4 ק"ג
מאפיינים פיזיים: אוזניים גבוהות ומחודדות; ראש בצורת טריז; גוף דק ושרירי

באלינזי

החתול הבאלינזי (Balinese cats) הוא הגרסה ארוכת השיער של גזע החתולים הסיאמיים. הוא נוטה להיות חתול פעיל שאוהב לחקור את כל מה שהבעלים שלו עושים. ועשוי להיות חתולים פטפטן שלעתים קרובות משמיע את דעתו. חתול זה אוהב להיות פעיל עם פאזלים, צעצועי טיזר ומתקני טיפוס גדולים. הגזע הזה יכול ללמוד ללכת עם רצועה, ולהבין פקודות במהירות. הוא בדרך כלל מעורר חיבה למשפחתו.

חתול בלינזי

סקירת גזע

גוֹבַה: 15 עד 18 ס"מ
מִשׁקָל: 3.5 עד 5.5 ק"ג
מאפיינים פיזיים: ראש בצורת טריז; גוף רזה; עיניים כחולות

בנגל

הבנגל (Bengal Cat) ידוע בעיקר בזכות הפרווה האקזוטית שלו המזכירה יגואר או נמר. גזע זה מקורו בהצלבה של חתול בית עם חתול נמר אסייתי. הבנגל הוא אינטליגנטי מאוד, אתלטי ועדיין קצת פראי. הוא אוהב לרוץ, לקפוץ, לטפס ולשחק. הוא דורש מקום רב לפעילות גופנית (במיוחד מרחב אנכי) ואתגרים מנטליים, כגון משחקי פאזל וצעצועים. כפותיו הזריזות טובות כמעט כמו ידיים. חלקם יכולים להפעיל ולכבות את מתגי האור, להוציא דגי מחמד מאקווריומים ולשלוף פריטים קטנים מהמגירות.

חתול בלינזי

סקירת גזע

גוֹבַה: 20 עד 25 ס"מ
מִשׁקָל: 3.6 עד 6.8 ק"ג
מאפיינים פיזיים: גוף חלק ושרירי; פרווה מנוקדת

בורמזי

הבורמזי (Burmese) הוא גזע אנרגטי וידידותי. חתולים אלה הם חכמים, מסתגלים, שובבים ובעלי יכולת אימון. מלבד לשבת, להתהפך, לנופף ולבוא, הגזע הזה יכול להביא צעצוע קטן או ללכת ברצועה. הם מעדיפים חברה, כולל בעלי חיים אחרים. בן לוויה בבית מונע את הבדידות ואת השעמום שמוביל לא פעם לשובבות.

חתול בורמזי

סקירת גזע

גוֹבַה: 25 עד 30 ס"מ
מִשׁקָל: 2.7 עד 4.5 ק"ג
מאפיינים פיזיים: עיני זהב עגולות; גוף קומפקטי ושרירי

קורניש רקס

חתולים אלה הם פעילים וידידותיים, ויש אומרים שהם משחקים כמו כלבים, אפילו בשנותיהם הבוגרות. רבים נהנים ממשחקים או ביצוע פעולות כמו נגינה בפסנתר. האצבעות הארוכות של חתלתול זה מאפשרות לו לפתוח דלתות וארונות בקלות, מה שאומר שכדאי לשקול מנעולי בטיחות לילדים. ליצור המופלא הזה יש את היכולת המדהימה לקפוץ לנקודה הגבוהה ביותר בחדר. התכונה הפיזית הייחודית ביותר של הקורניש רקס היא הפרווה הגלית שלו.

חתול קורניש רקס

סקירת גזע

גוֹבַה: 30.4 עד 35.5 ס"מ
מִשׁקָל: 2.7 עד 4.5 ק"ג
מאפיינים פיזיים: גוף מעוקל; עצמות לחיים גבוהות; אוזניים גדולות

הוואנה בראון

חום הוואנה הוא חתול יפהפה עם פרוות משיי בצבע שוקולד. זהו גזע חתול נדיר יחסית שמקורו בהצלבה של הסיאמיים עם מספר גזעים אחרים. הם בדרך כלל אינטליגנטים, סקרנים וחתולים פטפטנים שאוהבים חברה. הם אנרגטיים ומעדיפים צעצועים אינטראקטיביים כמו טיזרים ופאזלים כדי לאתגר אותם נפשית ופיזית.

סקירת גזע

גוֹבַה: 28 ס"מ
מִשׁקָל: 3.6 עד 4.5 ק"ג
מאפיינים פיזיים: צבע חום עמוק; עיניים ירוקות; אוזניים גדולות

קוראט

הקוראט, על שם מחוז בתאילנד, הוא עוד גזע נדיר; הוא נחשב כסימן למזל טוב במולדתו. חתולים אלה: מבריקים וקשובים לעולם הסובב אותם. קוראטים אנרגטיים במידה, נהנים ממשחקים אינטראקטיביים, אבל הם גם אוהבים את התנומות שלהם. גזע זה יכול ללמוד דברים כמו משחק אחזור והליכה ברצועה. אתה יכול בקלות ללמד את החתול הזה את חוקי הבית אם אתה מתגמל אותו בשבחים או פינוקים. חתלתול זה אוהב את הצעצועים שלו, ולפעמים הוא עקשן מכדי לחלוק עם אחרים. אם יש לך הרבה צעצועים, זה אמור לפתור את הבעיה. הם משגשגים מתשומת לב ובדרך כלל הם בעלי חיבה למשפחותיהם.

חתול קוראט

סקירת גזע

גוֹבַה: 25 עד 30.4 ס"מ
מִשׁקָל: 2 עד 5 פאונד
מאפיינים פיזיים: ראש בצורת לב; גוף מעט חסון

סוואנה

הסוואנה הוא זן נדיר ואקזוטי עם אינטליגנציה גבוהה. הוא שילוב של גזע אפריקאי פראי עם חתולי בית, הוא שמר על חלק מהצד הפראי שלו במראה ובגישה. הם צריכים הרבה מקום לרוץ, לקפוץ ולשחק. והם משתעממים מהר; הם דורשים אינטראקציה מספקת וגירוי סביבתי. גזע זה יטייל ברצועה; יחפש מים לשחק בהם; ולחטט בפינות, במגירות, בארונות ובקופסאות. והוא עשוי  לפתוח אפילו ברז מים! ודא שאתה מגן על כלי חרסינה יקרים  ועל כלים שבירים אחרים  במדפים מכיוון שהחתלתול המזנק הזה אוהב לטפס ולחקור.

חתול סוואנה

סקירת גזע

גוֹבַה: 30.4 עד 35.5 ס"מ
מִשׁקָל: 9 עד 13.6 ק"ג
מאפיינים פיזיים: גוף גבוה ורזה; אוזניים זקופות; פרווה זהובה עם כתמים כהים

סיאמי

אחד מגזעי החתולים הפופולריים והנמכרים בעולם, הסיאמי ידוע בפרוותו היפה, באופיו הסקרן ובנטייתו הפטפטנית. חתולים אלה הם אינטליגנטיים, מלאי חיבה ואנרגטיים. הם אוהבים לשחק ומשתוקקים לתשומת לב וחברה. חשוב לגרות את מוחו של החתלתול הזה בצעצועים כגון פאזלים וטיזרים או מתקן טיפוס גדול; אם הוא יהיה משועמם, סיאמי יבדר את עצמו על ידי פתיחת ברזים, פתיחת ארונות או חיטוט היכן שאסור לו.

חתול סיאמי

סקירת גזע

גוֹבַה: 20 עד 25 ס"מ
מִשׁקָל: 3.6 עד 4.5 ק"ג
מאפיינים פיזיים: גוף מלוטש; עיניים בצורת שקד; ראש בצורת טריז

סינגפור

כפי ששמו מרמז, מקורו של הגזע ברחובות סינגפור. הגזע הגיע לארה"ב במהלך שנות ה-70 ועדיין נחשב נדיר. חתולים קטנים אלה הם בדרך כלל שובבים סקרנים. והם אוהבים להיות מעורבים במה שהבעלים שלהם עושים. הם די פעילים ואוהבים לטפס, אז הקפידו לספק הרבה חלל אנכי. חתלתול שובב זה יטפס על וילונות או יזנק עד הכתף שלך כשאתה עובר. הם יכולים גם לרדוף אחרי כדורים קטנים במסדרון..

סקירת גזע

גוֹבַה: 18 עד 20 ס"מ
מִשׁקָל: 2.2 עד 3.6 ק"ג
מאפיינים פיזיים: צבע בז' בהיר; גוף קומפקטי; העיניים יכולות להיות צהובות או ירוקות.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176