13 החומרים הטובים ביותר עבור כיורי מטבח

כיורי למטבח

תוכן עניינים

כיור המטבח הוא מוקד של המטבח המשמש להכנת מזון, ניקיון ותחזוקה שוטפת של הבית. זה הכרחי בבתים רבים, משמש כמקום לשטוף כלים, שטיפת ירקות טריים, ניקוז פסטה ועוד. אתה יכול להשתמש בכיורים העמוקים כמיקום המושלם להפשרת בשר מבלי לדאוג לעשות בלגן או פשוט להשתמש בכיור המטבח כדי להשרות כלים עם אוכל תקוע, מה שמקל על קרצוף הכלים נקי זמן קצר לאחר מכן.

עם המגוון הרחב של יישומים ושימושים, חשוב להיות סלקטיבי לגבי חומר כיור המטבח שלך. חלק מהאפשרויות החומריות עמידות יותר, ומאפשרות להן לעמוד בשימוש כבד במשק בית עמוס, בעוד שחומרי כיור מטבח אחרים מוערכים בשל הגימור האלגנטי שעוזר לשפר את האסתטיקה של הבית. עיין במדריך המועיל למטה כדי ללמוד עוד על סוגי החומרים השונים לכיור המטבח עם הערכה מפורטת של היתרונות והחסרונות של כל חומר.

1. פלדת אל – חלד

כיור נירוסטה כפול במשטחי שיש מתחת למדף חלון עם צמחיםחסכוניות, עמידות ותחזוקה נמוכה. האפשרות הנפוצה ביותר עבור חומר כיור מטבח היא נירוסטה. חומר זה ידוע בעמידותו בפני מים ובפני שריטות, ולעתים קרובות הוא מוכר גם בזכות עמידות מעולה בפני חלודה ותכונות אנטי-מיקרוביאליות. נירוסטה היא בחירה מצוינת כמעט לכל מטבח. זה קל יחסית לניקוי, עמיד בחום, וגימור הנירוסטה נראה נהדר לצד מכשירי נירוסטה או כרום. החיסרון של הנירוסטה כחומר לכיור המטבח הוא שהיא עלולה להרעיש כאשר מפילים כלים, סירים, מחבתות או כלים לתוך הכיור. מעבר לבעיה הקטנה הזו, הדבר היחיד שאתה צריך לדאוג לגביו עם נירוסטה הוא כתמי מים. כל עוד אתם שומרים על הכיור נקי יחסית, נירוסטה היא האופציה המובילה למטבח שלכם.

2. נְחוֹשֶׁת

כיור מטבח עם ריפוד נחושת מול חלוןתכונות אנטי-מיקרוביאליות וגימור אטרקטיבי. כאשר רוב האנשים חושבים על כיורי מטבח, הם לא מרבים לדמיין נחושת כחומר. עם זאת, חומר כיור מטבח זה אופציה מצוינת לשמירה על ניקיון הבית. הנחושת מספקת גם מוקד אטרקטיבי שעוזר לכיור לבלוט במטבח. חשוב לקחת בחשבון את המחיר הגבוה הקשור לכיורי מטבח מנחושת, כמו גם את העמידות הנמוכה של החומר. אמנם נחושת נראית נהדר, אך היא פגיעה לשריטות, שקעים וחפצים מחפצים כבדים או חדים, כך שייתכן שהיא לא הבחירה הנכונה עבור בית משפחה עם ילדים קטנים.

3. ברזל יצוק עם אמייל

כיור מטבח בית חווה מברזל יצוק עם אמיילעמידות בפני כתמים, עמידות וסגנון מסורתי. העמידות הגבוהה של ברזל יצוק עם אמייל הופכת אותו לאופציה מצוינת עבור כיור מטבח. ברזל יצוק הוא חומר כבד שאינו מתגמש או יתקע, אם כי חשוב לוודא שהארונות מסוגלים להחזיק את משקל הכיור מבלי להתכווץ או להתעוות. ציפוי האמייל על הברזל היצוק אינו נקבובי ועמיד בפני כתמים. מה שמבטיח שהברזל היצוק מוגן מפני מים, חלודה וקורוזיה. ניתן למצוא מגוון רחב של כיורי מטבח מברזל יצוק אמייל במגוון סגנונות. עם זאת, יש להזכיר כי שכבת האמייל המגנה על בסיס הברזל היצוק חשופה לסימנים או שריטות מחפצים חדים או כבדים. אם זה יקרה, שכבת הברזל היצוק תהיה חשופה למים, וכתוצאה מכך חלודה וקורוזיה. דאגו להכניס חפצים לתוך הכיור במקום להפיל אותם. נקו את הכיור רק עם חומר ניקוי עדין.

4. Fireclay

כיור מטבח ביתי חקלאי מוקפץעמידות גבוהה, תחזוקה קלה ותוחלת חיים ארוכה.החלק הטוב ביותר של כיור מטבח מחצב הוא שיש לו תוחלת חיים ארוכה שתחזיק מעמד לאורך שנים של שימוש קבוע ללא צורך בהחלפה. Fireclay הוא חומר עמיד ביותר שמחזיק מעמד טוב יותר אפילו מברזל יצוק עם אמייל. סוג זה של כיור מטבח עמיד בפני כתמים, שריטות ושקעים, אם כי ייתכן שיהיה צורך לזגוג אותו מחדש בשלב מסוים, בהתאם לחומרת ותדירות השימוש. לכיורי Fireclay יש מבחר צבעים מצומצם יחסית והם דורשים משטח וארונות מחוזקים כדי לתמוך במשקל של Fireclay. חומר זה גם נוטה להיות יקר יותר מחומרי כיור מטבח נפוצים אחרים, ובדרך כלל צריך להיות מותקן בצורה מקצועית, כך שזה לא יכול להיות הבחירה הנכונה אם אתה מחפש אפשרות זולה.

5. פלדה מצופה אמייל

כיור תת-מוכר מפלדת אמיילסבירות ועמידות בפני כתמים. עם מראה דומה לברזל יצוק עם אמייל, פלדה אמייל היא הדרך ללכת אם אתה מנסה להחזיק יותר כסף בארנק שלך. החומר הזול מתהדר באותן תכונות עמידות בפני כתמים כמו ברזל יצוק עם אמייל, ללא הבנייה הכבדה ותג המחיר הגבוה יותר. בשל שכבת האמייל הלא נקבוביות המצפה את הפלדה, קל לשמור על חומר זה נקי ודורש תחזוקה מינימלית.עם זאת, עליך להימנע מהפלת פריטים כבדים או חדים לכיור המטבח אם אתה בוחר ללכת עם פלדה מצופה אמייל מכיוון שחומר זה רגיש לשקעים, שבבים ושריטות. ברגע ששכבת האמייל ניזוקה, הפלדה הופכת פגיעה לחלודה ומפתחת קורוזיה. הקפד לנקות במים וסבון עדינים, במקום בחומרי ניקוי כימיים שוחקים.

6. שרף אקרילי משטח מוצק

אזור כיור מטבחעלות נוחה, התקנה קלה והתאמה אישית. עשוי משרף אקרילי, חומר כיור מטבח זה מכונה בדרך כלל משטח מוצק, אם כי ישנם שמות מותגים שונים המשווקים חומר זה בצורה שונה, כגון פורמייקה או קוריאן. רק זכור כי כיורי מטבח משטחים מוצקים רגישים לחום, נוטים לשריטות ונוטים להיות בעלי תוחלת חיים קצרה מחומרי כיור מטבח אחרים.

7. קומפוזיט קוורץ

כיור מטבח בית חווה מרוכב קוורץעמידות גבוהה, עמידות בחום ושיכוך קול. כיור מטבח מרוכב קוורץ הוא אופציה מצוינת. חומר זה אינו יקר, אך בעל עמידות גבוהה. עשוי בתערובת של אבן טבעית ושרף אקרילי בניסיון לחקות את המראה והתחושה של כיור אבן טבעית אמיתית. קומפוזיט קוורץ עמיד מאוד בפני חום, שבבים, שריטות וכתמים. החומר מסייע בבלימת צלילים. כך שלא תצטרכו לדאוג לגבי רעשים חזקים אם תפילו כלי או מחבת לכיור. גם סוג זה של כיור קל יחסית לניקיון עם מים וסבון עדין. עם זאת, כדאי לזכור שהחומר הקשיח אינו סלחן לכלים עדינים או כוסות אם הם נופלים לכיור.

8. גרניט קומפוזיט

כיור מרוכב מגרניט במטבחתחזוקה נמוכה, עמידות בחום, עמידות בפני שריטות ועמידות בפני כתמים. כיורי מטבח מרוכבים מגרניט הם אפשרות נוספת שנוצרה על ידי ערבוב שרף אקרילי עם אבן טבעית. באופן ספציפי, גרניט טבעי מעורבב עם שרף אקרילי כדי ליצור חומר עמיד בחום זה המחקה את המראה של אבן טבעית. חומר זה עמיד גם בפני שריטות, שבבים, סדקים וכתמים, עם רמת עמידות גבוהה שהופכת אותו לאופציה מצוינת עבור מטבחים עמוסים.החומר גם מעכב את צליל החפצים שנפלו לכיור, אם כי כלי זכוכית וכלים עדינים נוטים להישבר כאשר הם נופלים על החומר הזה. מסיבה זו, עדיף להניח חפצים לתוך הכיור, במקום לזרוק או להפיל אותם. כמו כן, לפני התקנת כיור מטבח מרוכב מגרניט, יש לוודא שהארון והמשטחים מחוזקים כראוי, כך שהם לא יתכופפו תחת המשקל.

9. פליז

כיור פליז במטבחגימור אטרקטיבי ותכונות אנטי-מיקרוביאליות. פליז הוא סגסוגת של נחושת ואבץ. כך שלא צריך להתפלא שחומר כיור מטבח זה מוערך בשל המראה האטרקטיבי שלו, הפטינה הטבעית והתכונות האנטי-מיקרוביאליות שלו. זה גם קצת יותר חזק מנחושת, אם כי שניהם מגיעים במחיר גבוה.בנוסף, פליז אינו חומר עמיד במיוחד. הוא פגיע לשריטות, שקעים, שקעים וכימיקלים קשים, לכן עליך לנקות את הכיור רק במים וסבון עדינים כדי להימנע משחיקת הגימור. אם אתה לא אוהב את מראה הפטינה שנוצרת על פליז עם הזמן, אז תצטרך גם לאטום את כיור הפליז כדי לשמור עליו מוגן.

10. אַקרִילִי

מעל כיור מטבח אקריליסבירות, תחזוקה נמוכה וסגנון תכליתי. אקריליק הוא חומר בתחזוקה נמוכה המשמש באופן קבוע לייצור מגוון סגנונות כיור מגוונים בשל יכולת העיצוב הקלה של החומר. עם זאת, הוא רגיש לשריטות ולחריצים מחפצים חדים שנפלו או זרוקים לכיור. בנוסף, סירים ומחבתות חמים במיוחד עלולים להזיק לאקריליק, לכן תצטרכו להיות בטוחים שלכל פריטים חמים יש זמן להתקרר כראוי לפני הכנסתם לכיור. למרות החסרונות, חומר זה הוא בחירה זולה עבור כיור מטבח. הוא חזק, סופג קול, קל לניקוי ועמיד בפני עובש, טחב, לכלוך ולכלוך. ניתן לתקן שריטות קלות בעזרת תרכובת ליטוש לרכב/ אך עדיין מומלץ להשתמש בחומרי ניקוי עדינים, במקום מברשות שוחקות וכימיקלים קשים.

11. זגוגית סין

כיור מטבח חרסינה זגוגיתעיצוב מינימליסטי, תחזוקה נמוכה ועמידות בפני כתמים. אם אתם מחפשים סגנון מסורתי או מינימליסטי , אז סין זגוגית עשויה להיות הפתרון. חומר זה נעשה על ידי חימום זכוכית ומריחת אמייל הזכוכית על פורצלן מסורתי על מנת להגביר את העמידות והחוזק. השכבה הבלתי נקבוביה של האמייל מסייעת לשפר את העמידות בפני שריטות, שבבים וכתמים, תוך כדי ניקוי הכיור קל יותר.

12. חַרְסִינָה

מה לשקול לפני רכישת כיור חווה, כיור חווה לבן במטבחקל לניקוי, תחזוקה נמוכה ועיצוב מסורתי.פורצלן דומה לחרסינה זגוגית, אם כי יש לו משיכה מסורתית יותר. חומר זה שימש במשך מאות שנים לייצור כיורים, שירותים וכלי אוכל על ידי ירי אבן פוטר וקאולין בטמפרטורות גבוהות במיוחד. פורצלן הוא חומר זול, קל לניקוי עם עמידות בינונית לכתמים, חום ושריטות. עם זאת, הוא נוטה להיות כבד יותר מאשר חרסינה זגוגית, במיוחד אם יש לו חיזוק פלדה או ברזל יצוק.

13. אֶבֶן

הטוב ביותר עבור: עמידות בחום, תוחלת חיים ארוכה ועמידות גבוהה.אחת האפשרויות היקרות ביותר לכיור מטבח היא אבן טבעית, כמו שיש או גרניט. אבן היא חומר בעל עמידות גבוהה ועמיד בפני שריטות, שקעים, שבבים וחום. יש לו משיכה מודרנית אטרקטיבית , עם זאת, יש צורך לאטום את כיור האבן כדי למנוע מהחומר הנקבובי לספוג נוזלים ולהיות מוכתם או דהוי. בנוסף, ייתכן שיהיה צורך לחזק את השיש והארונות כדי להחזיק את משקל כיור המטבח מאבן.

בחירת חומר כיור מטבח

כיור המטבח המתאים לבית שלך תלוי במגוון גורמים, כולל העדפה אישית, עיצוב אסתטי, עמידות, תחזוקה, עלות, תוחלת חיים ועמידות. ישנם חומרים רבים שעובדים היטב במטבחים עם תנועה נמוכה, כגון נחושת, פליז ושרף אקרילי משטח מוצק. אפשרויות אלו נוטות להיות פגיעות יותר לנזק פיזי, כמו שריטות ושקעים, בעוד שחומרים כמו קומפוזיט קוורץ או נירוסטה מתהדרים ברמת עמידות גבוהה שהופכת אותם לאידיאליים עבור מטבחים עם תעבורה גבוהה.

אם העלות היא הגורם העיקרי, אז בחירה בחומרים זולים יותר היא דרך מצוינת לחסוך בכיור מטבח חדש. שקול חומרים סבירים, כמו שרף אקרילי משטח מוצק, פלדה עם אמייל, אקריליק מלא ופלדת אל חלד לכיור המטבח שלך. חשוב לזכור גם ניקיון ותברואה. נחושת, פליז ופלדת אל-חלד מתגאים כולם בתכונות אנטי-מיקרוביאליות, המסייעות לשמור על המטבח נקי וללא חיידקים. שקלו את הגורמים הללו ובחרו את החומר המתאים לבית שלכם.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176