15 כלבים בעלי תחזוקה נמוכה שמתאימים לאנשים עסוקים

כלבים בעלי תחזוקה נמוכה

תוכן עניינים

יש כלבים שדורשים יותר טיפול ותמיכה מאחרים. בין אם אתה בעל חיית מחמד בפעם הראשונה או הורה לכלב המחפש בן לוויה חדש של כלבים, אתה עשוי לשקול גזעי כלבים בעלי תחזוקה נמוכה.

מהו כלב בעל תחזוקה נמוכה?

כלב בעל תחזוקה נמוכה דורש טיפול מועט יחסית לכלבים אחרים. בעוד שלכל הכלבים יש צרכים – מזון, מחסה וחיבור רגשי – חלקם דורשים זמן ומשאבים בצורה יוצאת דופן. כלבים בעלי תחזוקה נמוכה הם לרוב גזעים שבדרך כלל הם עצמאיים יותר ופחות נזקקים. גזעים אלה כוללים בין היתר כלבי גרייהאונד, תחש וביגל.

15 גזעי הכלבים הקלים ביותר לתחזוקה

בעלי כלבים מצפוניים המחפשים כלבים פחות תובעניים עשויים לשקול את גזעי הכלבים הפופולריים הבאים:

1. כלבי באסט

עם האוזניים הארוכות והעיניים הנפולות והאבלות שלהם, ניתן לזהות מיד את כלבי הבאסט. כלבי באסט, שגודלו במקור ככלבי ציד, יזדקקו בדרך כלל לטיול יומי בלבד ועשויים להעדיף לשבת בשאר הזמן. עם זאת, הם עלולים לסבול מחרדת פרידה ולדרוש הכשרה מיומנת וצחצוח שבועי.

2. ביגל 

ביגל לא נוטים במיוחד לבעיות בריאות, והמעיל שלהם דורש תחזוקה מועטה. ביגלים מלאים באנרגיה וחיבה, כלומר הם דורשים מפגשי משחק קבועים ופעילות גופנית כדי להישאר מאושרים. גזע בינוני זה יכול להיות עקשן, מה שהופך את האימון למאתגר. בעלי ביגל רבים בוחרים בשני כלבים כדי לארח אחד עם השני.

3. בוסטון טרייר 

הכלבים הקטנים האלה ידועים כבעלי התנהגות טובה. המעילים הקצרים שלהם דורשים טיפוח מינימלי, ובדרך כלל יש להם כמות הגונה של אנרגיה. גודלם הבינוני ורמת האנרגיה הבינונית שלהם הופכים אותם לאידיאליים עבור משפחות עם ילדים.

4. בולמסטיף 

הבולמסטיף, קטן יותר ובאופן כללי בריא יותר ממסטיפים אחרים, הוא גזע נהדר עם תחזוקה נמוכה אם אתם מחפשים כלב גדול. הליכה אימון יומית מספיקה בדרך כלל, וחוץ מזה הם ייהנו להתכרבל ולהירגע על הספה עם בעליהם. הנטייה שלהם להזיל ריר יכולה להציק לחלק מהבעלים.

5. Cavalier King Charles Spaniel 

כלבים אלה הם חיבה ומתאימים למשקי בית וסביבות שונות. הם קטנים יחסית וקלים ויכולים להיות גם היפואלרגניים, מה שהופך אותם מתאימים לבעלים שרוצים כלב לוויה בעל תחזוקה נמוכה. כלבי הקאבלייר קינג צ'ארלס ספנייל דורשים טיפוח מינימלי.

6. צ'יוואווה 

הצ'יוואווה הזעיר, אחד מכלבי הברכיים הפופולריים ביותר, הוא חכם יחסית ומלא אנרגיה. הגודל הקטן של הצ'יוואווה גם עוזר להפוך אותם לאטרקטיביים לבעלים, אם כי זה דורש טיפול מסוים כדי להבטיח שהם לא ייפצעו, לא על ידי ילדים צעירים או כלבים גדולים יותר. צ'יוואווה זקוקים לאימון סוציאליזציה קשוב ומוקדם כדי להבטיח התנהגות טובה.

7. קולי 

הקולי הוא גזע כלבים אדיב וצייתן. קולי הם בעלי אנרגיה נמוכה יחסית ויש להם אינסטינקט רועה. קולי בדרך כלל מתנהגים היטב, למרות שהם יכולים להיות קשים יותר לאימון מאשר גזעים אחרים. המעילים הארוכים שלהם נושרים, כך שיהיה צורך בצחצוח קבוע ומדי פעם לסופר.

8. תחש 

כלבים אלו קלים יחסית לטיפול. הם ידידותיים ושובבים, והמעילים שלהם אינם דורשים תחזוקה רבה. דאשונדים הם כלבים אינטליגנטים, וזה יתרון לאילוף מכיוון שהם יצטרכו הדרכה כלשהי נגד נביחות מוגזמות. חיסרון נוסף הוא הנטייה של הגזע לפתח בעיות בעמוד השדרה והירכיים מצורת הגוף המוארכת שלהם.

9. בולדוג צרפתי 

בולדוג צרפתי הוא גזע פופולרי עם מראה ייחודי. כלבים אלו קלים יחסית לאילוף ולהשיל אותם באופן מינימלי. עם זאת, בשל הרבייה שלהם, לכלבים הידידותיים הללו יש סיכון גבוה לבעיות נשימה עקב פניהם הברכיצפליות, המגבילות את תוחלת חייהם ובריאותם הכללית.

10. גולדן רטריבר 

הגולדן רטריבר הוא בחירה פופולרית נוספת עבור חיית מחמד משפחתית, מכיוון שהוא נעים וידידותי. אם הוא מאומן היטב, הגולדן רטריבר הוא אחד הגזעים הטובים ביותר לחיבה ולשובבות. כלבים אנרגטיים אלה דורשים פעילות גופנית רבה, מה שהופך אותם לאופציה מצוינת אם יש לך ילדים שאוהבים כלב. הם לומדים מהר המגיבים היטב לחיזוקים חיוביים. מה שהופך אותם לכלבי שירות מצוינים.

11. גרייהאונד 

כלבי גרייהאונד ידועים בעיקר ככלבי מירוץ, אבל הם די מתונים ונינוחים אם מגדלים אותם בסביבה טובה. כלבי גרייהאונד דורשים פעילות גופנית תכופה ויכולים לגדול להיות גדולים. כלבי גרייהאונד איטלקיים קטנים יותר הם כלבי ברכיים חביבים, מושלמים עבור הורה לחיות מחמד ביתי.

12. לברדור רטריבר 

הלברדורים הם כלבי משפחה פופולריים מסיבה טובה: הם נאמנים באופן אינטנסיבי ומספקים חיבה ובידור מתמידים. קל יחסית ובריאות בדרך כלל, קל יחסית לטפל במעבדות. רק שימו לב שהם דורשים פעילות גופנית מאומצת, מכיוון שיש להם הרבה אנרגיה והם נוטים לשעמום. הם גם משילים הרבה, מה שהופך את הטיפול במעיל לעדיפות קריטית.

13. מלטזית 

כלבים מלטזים אוהבים לתת ולקבל תשומת לב. הם בני לוויה משפחתיים נהדרים, נמרצים ואינטליגנטיים, ובעלי רמת אנרגיה בינונית. מלטזי ייהנה ממשחק רגיל בחצר האחורית, והמעילים המבריקים שלהם הם בעלי תחזוקה נמוכה יחסית.

14. פודל 

פודלים מגיעים בשלושה גדלים: צעצוע, מיניאטורי וסטנדרטי. כל הפודלים הם בין גזעי הכלבים החכמים ביותר ומתאימים לבעלים שרוצים כלב חיבה, בר אילוף וחכם. המעיל שלהם דורש כמות לא מבוטלת של טיפול, אז תצטרך לעמוד בקצב של צרכי הטיפוח שלהם.

15. פאג 

הפאג השובב ידוע כבעל אישיות מוגזמת. פאגים הם לעתים קרובות מאוד ידידותיים לבני אדם, אם כי הם יכולים להיות תוקפניים עם כלבים אחרים אם לא מתרועעים כראוי. באופן כללי, פאגים לא נובחים בדרך כלל. אימונים טובים והליכות יומיומיות יעזרו לתעל רמות אנרגיה גבוהות וצרכי ​​פעילות גופנית. דרישת התחזוקה המשמעותית הנוספת עבור כלבים פעילים אלה היא צחצוח חצי רגיל כדי לשמור על צורת הפרווה שלהם.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176