5 רעיונות משתלמים לשיפוץ חדרי שינה

תוכן עניינים

שיפוץ חדרי שינה הוא סיכוי מנצח בכל כך הרבה מובנים. שלא כמו מטבחים או אמבטיות, שיפוץ חדרי שינה דורש מעט מאוד עבודה מסובכת ופולשנית. לא יהיו לך צינורות אינסטלציה להפעיל או מכשירים גדולים לרכוש ולהתקין. למרות שאולי תרצה להוסיף אור או שניים, חדרי שינה עוסקים יותר בצבע, בדים, טיפולי חלונות, ריצוף, טפטים וחומרים אחרים בעלות נמוכה יותר וידידותית לעשה זאת בעצמך.

דבר נהדר נוסף הוא ששיפוץ חדרי שינה יכול להוות החזר חיובי על ההשקעה שלך. התרחבות כלפי מעלה או החוצה כדי לבנות תוספת חדשה או חדר שינה מייצגת לעתים קרובות תשואה נטו נמוכה מכיוון שההשקעה הראשונית שלך כל כך גבוהה. אבל שיקום ועיצוב מחדש של חלל קיים הוא זול יותר ומהיר יותר לביצוע. אחרי הכל, יש סיבה שבגללה מטיילים בבית מתמקדים כל כך ביצירת מראה של חדרי שינה בדיוק כמו שצריך: יחד עם המטבח, לחדר השינה יש משיכה אישית ואינטימית עם רוב הקונים.

1. הפוך את חדר השינה לסוויטה ראשית

חיתוך נכסים כדי להרחיב את טביעת הרגל של הבית שלך הוא תמיד יקר להחריד. כיוון, שנדרשים בסיס חדש, קירות, קירוי ושלל אלמנטים אחרים. הפיכת חדר השינה הקיים שלך לחדר שינה ראשוני הוא פרויקט הרבה פחות יקר, אבל הוא כזה שיכול להחזיר לך בעין יפה. אבל מאיפה יש מקום לזה?

הזוג וויליאמסון הם צוות העיצוב של הבעל והאישה מאחורי הבלוג הפופולרי Beginning in the Middle. הם יצרו סוויטה ראשית מבלי להניח מטר מרובע אחד של בסיס. הם עשו זאת על ידי מיזוג שני חדרי שינה ומסדרון לאזור אחד וגדול. התוצאה היא אזור מגורים-שינה מדהים בקומה העליונה, שטוף אור במהלך היום, אך מרוחק ונעים בלילה.

2. שפר את מצב הרוח בחדר השינה עם תאורה

רוב בעלי הבתים ממקדים את תשומת הלב שלהם בתאורת מטבח או תאורת אמבטיה. תאורת חדר השינה נופלת לרוב לצד הדרך, ונדחקת לאור תקרה הנשלט על ידי מתג עגום ולמנורה על שידת לילה.

במקום לחשוב על סטים בודדים, חשבו במונחים של שילוב של מקורות אור. התחל עם תאורת התקרה – אור נשלט על ידי מתג נדרש בדרך כלל על ידי קוד. החלף את הגוון הישן בגוון חדש מהנה ומושך את העין. או לפאר את תקרת חדר השינה הגבוהה שלך עם נברשת או גוון גדול מדי.

חוט מחדש את הקיר שמאחורי המיטה לפמוטים חוסכי מקום לקיר המושלם לקריאה במיטה. הנחת הסקונס שליד המיטה על מתג דימר עוזר לקבוע את מצב הרוח כשתסיים לקרוא.

חדרי שינה בסגנון עכשווי נראים פנטסטיים עם תאורת מסלול רטרו. תאורת המסלול גמישה, ומאפשרת לך להחליק את הגופים במורד המסלול וכן לסובב אותם למיקום המושלם.

3. שפר את הנוחות בחדר השינה עם ריצוף חדש

ריצוף חדר השינה צריך לשדר תחושה של חמימות, בטיחות ונעימות. אפשרויות ריצוף קשיח כמו אריחי קרמיקה מומלצות רק באזורים שחווים לחות ולחות גבוהה. אחרת, חשבו במונחים של רצפות רכות ידידותיות לרגליים יחפות, כמו שטיחים מקיר לקיר או שטיח שטח על עץ או פרקט למינציה.

ריצוף עץ מהונדס, הכלאה של דיקט יציב מידות ופורניר עץ קשה, ניתן להתקין עם סלילי חום קורן מרגיעים מתחת לרגליים. ריצוף קרש רחב, זמין בעץ מלא, עץ מהונדס ולמינציה, מוסיף אווירה של פאר דרמטי לכל חדר שינה ראשוני. 

אפשרויות ריצוף חדר שינה מועדפות לחמימות ונוחות כוללות:

שטיחים מקיר לקיר, רצפת עץ או למינציה איכותית עם שטיחי שטח, וריצוף שעם.

בחירה נוספת של ריצוף לחדר השינה היא קרש ויניל. ויניל באופן מסורתי היה חומר דק וקר השמור בצורה הטובה ביותר למטבחים או חדרי אמבטיה. אבל ריצוף קרש ויניל עבה יותר עם ליבה מוצקה מרגיש חם יותר. בנוסף, זה ידידותי יותר לרגליים יחפות מאי פעם. טקסטורה עמוקה גם מעניקה לסוגים מסוימים של ריצוף ויניל את המראה והתחושה של עץ אמיתי.

ריצוף איכותי לחדר שינה נותן את הטון לערבים רגועים במיטה, ואחריהם שינה עמוקה ונינוחה. 

4. הוסף אישיות לחדר שינה עם נגיעות אופי

רוצים לחדר השינה שלכם אופי? ברוב חדרי השינה, יש צורך במגע קל בלבד כדי ליצור מראה מסוים.

למראה אי מתוחכם, שמור על זה פשוט עם צמחים וכריות מבטאים.

סגנונות חדר שינה פופולריים אחרים כוללים שיק עלוב, טוסקני, הוליווד ריג'נסי ועכשווי. עם חדרי שינה, קל יותר ובעלות נמוכה יותר לעקוב אחר הטרנדים העדכניים ביותר לחדר השינה מאשר טרנדים בחדרים כמו אמבטיות ומטבחים עם חומרים יקרים שקשה לשנות. שמור על זה פשוט והישאר עם סגנונות חדר שינה מועדפים מנוסים ואהובים.

5. להחיות את חדר השינה עם תוכנית צבע חדשה

מעקב אחר מגמות צבע יכול להיות מתסכל מכיוון שהם לא תמיד תואמים לצבעים שאתה אוהב. אז מה כדאי לעשות?

עבור בית שנרכש לאחרונה או בית שאתה לא מצפה למכור במשך כמה שנים, צבע את פנים חדר השינה שלך בכל צבע שמדבר אל ליבך. לא כדאי לצבוע את חדר השינה בצבע מסוים רק בשביל טרנדים או מכירה שעלולה לקרות בעוד שנים. חדרי שינה, יחד עם מסדרונות, חדרי מגורים וחדרי אוכל, הם החדר שהכי קל בבית לצבוע מחדש.

למכירה קרובה, שקול לעקוב אחר מגמות הצבע האחרונות בעת צביעת חדר השינה שלך. זהו פרויקט קל ובעלות נמוכה שייקח רק יום או יומיים להשלים.

אם מעקב אחר מגמות צבע לא מתאים לך, כוון לצבעים כהים ומרגיעים יותר בחדרי שינה גדולים. חדרי שינה קטנים נהנים מסכימות צבעים בהירות. כמו: גוונים פסטלים, אפורים או ניטרליים.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176