6 סוגי צמחים שיעזרו באופן טבעי למנוע צמיחת עובש

צמיחת עובש

תוכן עניינים

ניסיון להילחם בעובש בבית הוא אף פעם לא זוהר, במיוחד כשמייבשי לחות מגושמים מפריעים. עם זאת, מסתבר שצמחי בית מסוימים יכולים להיות בדיוק הדבר כדי להפוך את המאבק בעובש ולחות לקצת יותר מסוגנן, אומרים מומחים. 

אף על פי ששום דבר אינו מנצח את מסיר הלחות הטובים ביותר להסרת הלחות באוויר במהירות, בחירת הצמחים הפנימיים הטובים ביותר עבור לחות גבוהה יכולה לעזור לשמור על עובש בחדרים בעייתיים כמו חדרי אמבטיה ומטבחים 

כאן, מומחים מסבירים אילו צמחי בית הם הטובים ביותר למניעת עובש בבית, ומדוע הם עובדים כל כך טוב. 

צמחים המונעים עובש 

למרות שצמחי בית אינם יכולים להיפטר מעובש שחור שכבר נוצר, הם יכולים לעזור להוריד את הלחות הפנימית ולמנוע מלכתחילה את היווצרות כתמי הלחות.עובש נגרם מטמפרטורות קרירות ולחות בבית ויכול להיות מכוער, קשה להסרה ולסכנה לבריאות, במיוחד אם אתה אסטמטי. אם אפשר, העלה את הטמפרטורה והשתמש במסיר לחות כדי להסיר עודפי לחות. עם זאת, ישנם כמה צמחי בית שיכולים לעזור בפתרון הבעיה, תלוי עד כמה גרועה נגיעות העובש.'

מקומות בבית שבהם יש כמה צמחי בית נבחרים רשמו ירידה של בין 40 ל-60% נבגי פטריות וחיידקים. הם מפחיתים את הלחות בחדר שהוא הגורם לעובש על ידי ספיגת הלחות דרך העלים שלהם.

להלן שש האפשרויות הטובות ביותר למלחמה בעובש לפני שהוא מתיישב בביתך

1. חבצלות

חבצלות שלום הן צמחי בית מושלמים עם תחזוקה נמוכה המשגשגים בסביבות חמות ולחות כמו חדרי אמבטיה ומטבחיםכשהם סופגים לחות באוויר דרך העלים שלהם. 'צמח לילי השלום זמין כדגימה גדולה – ככל שהצמח גדול יותר, כך הוא יהיה יעיל יותר בהסרת העובש! שושן השלום יעיל גם בסילוק רעלים הנישאים באוויר והחלפת פחמן דו חמצני בחמצן מעניק חיים. כדי לטפל בו, הרחיקו אותו מאור שמש ישיר, והשאירו אותו רק לח. אתה תדע מתי זה צריך להשקות כי העלים יתחילו לצנוח.

למרות תפקידם הנוח בהורדת הלחות, הם אינם אידיאליים עבור בתים עם חיות מחמד. חשוב לציין שצריך להרחיק אותם מחיות מחמד מכיוון שהעלים שלהם רעילים אם נבלעים.

2. כפות ידיים

יש מגוון של כפות ידיים זמינות שיכולות לעזור להסיר לחות ולמנוע עובש. דקלים הם חלק מהצמחים הפנימיים הטובים ביותר לניקוי אוויר הזמינים במרכז הגינה שלך והם יעילים בהסרת גורמים נפוצים לעובש כגון עודפי תערובת, קסילן ופורמלדהיד דרך העלים שלהם. סוגים טובים שכדאי להיזהר מהם הם דקלי ארקה (גם צמחים מקורה מושלמים לחתולים), דקלי במבוק, דקלי ליידי ודקלי קנה. 

הם צריכים מיקום קל ומואר בבית שלך, אבל יסבלו מידה מסוימת של יובש. ולכן, הם אידיאליים למתחילים. כאשר צמח דגימה גדול מסוגל יותר להסיר כמות גדולה יותר של לחות, אלה מתאימים לחשבון בצורה מושלמת מכיוון שהם בדרך כלל מגיעים כצמח גדול.

3. צמחי עכביש

ישנם מספר יתרונות של צמח עכביש. אך אחד המרשימים ביותר הוא יכולתו של הצמח לטהר את האוויר סביבו. 

צמח הבית הפופולרי הזה הוא פשוט לטיפול וקשה להרוג, מה שהופך אותו לאידיאלי אפילו עבור אלה שהם רוצחי צמחים המוכרים על עצמם. צמחים אלה מסירים רעלים הנישאים באוויר כמו נבגי עובש, כמו גם סופגים לחות עודפת כדי לאזן מחדש את האוויר הפנימי שלך. שזה מושלם עבור בתים שנאבקים עם עובש או רטיבות. יתרה מכך, הם חלק מצמחי הבית הקלים ביותר לגידול מייחורים כשהם מפתחים 'עכבישים' משלהם. כך שקל לגדל את האוסף שלך ולקבץ אותם יחד כדי לשפר את היעילות שלהם.

צמחי עכביש הם חלק מהצמחים הטובים ביותר בטוחים לחיות מחמד עבור הבית שלך. מה שהופך אותם לאידיאליים עבור בתים עם תינוקות פרווה.  

4. צמח נחש (DRACAENA TRIFASCIATA)

צמחי נחש הם אחד הצמחים הפנימיים הקלים ביותר לטיפול, ומשגשגים על הזנחה קטנה. וזה, מה שהופך אותם לאידיאליים למתחילים. הצמחים האלה גדלים בצורה הטובה ביותר בסביבות חמות ולחות, והם מושלמים למניעת עובש. לא רק שהם עוזרים להסיר עובש, הם גם מסירים רעלים הנישאים באוויר ממוצרי ניקוי.

את צמח הנחש ניתן לרכוש גם כדגימה גדולה. אז קנו את הצמח הגדול ביותר שתוכלו למצוא, או קבצו יחד שלושה גדלים שונים. לא רק שקבוצה יעילה יותר בהסרת עובש, אלא שהיא גם אסתטית והם לא יתייבשו כמו צמח אחד. שכן, הם יוצרים את המיקרו אקלים שלהם. 

כדי לטפל בצמח נחש, אל תשקו יתר על המידה מכיוון שהם עלולים להירקב בבסיס הצמח. רק לתת מעט מים בכל פעם ולהמתין עד שפני הקומפוסט יתייבשו לפני שתשקו שוב. הם גם מעדיפים מיקום שטוף שמש, אבל יסבלו מקום מוצל מעט.

5. בוסטון פרן

בוסטון הוא אחד מצמחי האמבטיה הטובים ביותר שכן הוא משגשג בלחות גבוהה. צמחי יער הגשם המקומיים האלה מושלמים עבור כתמי אור ברמה נמוכה בבית שלך הנוטים לפתח עובש. הם סופגים באופן טבעי לחות המתמשכת באוויר דרך העלים שלהם כדי לעזור לאזן את רמות הלחות בבית שלך. רק הקפידו לאפשר מעט אור שמש עקיף. השקו אותו בקביעות כדי שהוא ייראה במיטבו ויסנן ביעילות.

6. קיסוס אנגלי (HEDERA HELIX)

איבגי אנגלי הוא גם מסיר עובש יעיל והוא זמין בדרך כלל במידות גדולות", מתחילה אנג'לה. ״זה אחד הצמחים שהכי קל לשמור ולא אכפת לו ממעט צל. שמור אותו לח בכל עת; אחרת, העלים שלו ישחמו ויצנחו, ויפחיתו את יעילותו.

האיבגי האנגלי הוא צמח אידיאלי לחדר האמבטיה או למטבח. שכן, הוא משגשג באווירה לחה. למעשה, מחקרים מצאו שהוא יעיל בהסרת בנזן, טריכלורואתילן ופורמלדהיד באוויר, כמו גם עובש. קיסוס הוא אחד הצמחים הנגררים הטובים ביותר לתליית סלים. מה שהופך אותם לתוספות יפות אך פרקטיות עבור חדרי אמבטיה קטנים ומטבחים קטנים. שכן, ניתן לתלות אותם כדי לעשות שימוש בגובה אנכי, במקום לתפוס מקום בדלפק. 

אם יש לך חיות מחמד וודאו שהן לא יכולות להגיע לצמח מכיוון שהעלים שלו רעילים לבעלי חיים. אל תשקה יתר על המידה את הקיסוס האנגלי שלך. כיוון, שהוא לא אוהב לשבת בקומפוסט ספוג. זה זמין בדרך כלל בסיר תלייה, וזה שימושי אם שטח הרצפה מוגבל, או כשמאמנים חצובה של קנים.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176