8 תוכים צהובים פופולריים כחיות מחמד

תוכים צהובים

תוכן עניינים

כשאנשים חושבים על ציפורים צהובות, כנריות עולות לרוב בראש. אבל יש הרבה מיני תוכים יפים שיש להם גם נוצות צהובות בהירות. גודלם של ציפורים אלה נע בין תוכי צהובים קטנים לבני דודיהם התוכים הגדולים. רובם נוטים להיות די אוהבים עם המטפלים שלהם, אם כי לחלקם יש דרישות טיפול מורכבות. 

שמונה תוכים צהובים שיכולים להוסיף קצת אור שמש לבית

1. תוכי קטן

בעוד שאצלונים פראיים בדרך כלל מתאפיינים בנוצות ירוקות, רבייה סלקטיבית הובילה למוטציית הלוטינו (הצהובה) שכיחה למדי. הצבע כל כך מבריק שלפעמים תוכי צהוב נחשבים בטעות ככנריות. כמה ציפורים עם מוטציית הלוטינו מציגות גם גוון אדמדם בעיניהן. עם גודלם הקטן והתנהגותם הידידותית, הן בין ציפורי המחמד הפופולריות ביותר בעולם.

2. קוקטייל

מוטציית הלוטינו של הקוקטייל היא אחת המוכרות ביותר. קוקטיילים לוטינו משתנים בגוון מצהוב חיוור לגוון חלמון ביצה כהה יותר. הם מציגים את הכתמים הכתומים הבוהקים הנפוצים על לחייהם, ולרובם יש ציציות ​​ראש בצהוב בוהק. ציפורים אלה נוטות להיות מלאות חיבה, ורבים יכולים להיות מיומנים בשריקה.

3. קקדו מגופרית

הקקדו עם ציצת ​​הגופרית מגיע בשני זנים: הקקדו הגדול והקטן יותר. הציפורים הללו מזוהות בקלות על ידי שובל הראש הצהוב שלהן, ידועות בהיותן חיות מחמד אוהבות. עם זאת, הם עשויים להיות יקרים וגוזלים זמן, דורשים דיאטות מורכבות, מקום רב והרבה אינטראקציה עם המטפלים שלהם. בנוסף, הם לרוב מחויבות של עשרות שנים, שכן ידוע שהם חיים 70 השנים האחרונות בשבי.

4. תוכי פסיפיק

תוכי צהוב

המכונה בחיבה "תוכי כיס", התוכי הפסיפיק – כולל סוג הלוטינו – הוא ציפור קטנה עם אישיות גדולה. למעשה, הם תוכים שדורשים טיפול ומסירות כמעט כמו תוכי גדול. הם די אינטליגנטים, אנרגטיים וקצת נמרצים. טיפול קבוע והרבה פעילות גופנית נפשית חשובים כדי לשמור עליהם בריאים ומאולפים.

5. מקאו כחול – זהב

צילום ראש מקאו כחול-זהוב

כפי ששמו מרמז, המקאו הכחול-זהוב הוא תוכי צהוב חלקית בלבד. אבל, זה בכל זאת מאד יפה. ציפורים אינטליגנטיות וחברתיות אלה מסתדרות הכי טוב עם מטפלים שיכולים לבלות איתם הרבה זמן באינטראקציה. הם זקוקים להרבה מקום למשחק והם נוטים לכמה קולות חוצבי אוזניים. רבים הם די משעשעים ויכולים ללמוד כמה טריקים של ציפורים, כולל דיבור.

6. אמזון כפול צהוב ראש

אמזון כפול ראש צהוב

הידוע בראשו הצהוב הבוהק, האמזונס בעל הראש הכפול והצהוב הוא אחד מתוכים המחמד הפופולריים ביותר מקבוצת האמזונס. ציפורים אלו אינטליגנטיות מאוד ובעלות יכולת יוצאת דופן לחקות מילים וצלילים. חלקם יכולים אפילו לחקות אופרה. תוכי אמזון משגשגים בסוציאליזציה ויכולים להפוך להרסניים או לדיכאוניים אם למטפלים שלהם אין מספיק זמן בשבילם. רבים חיים עד 60 שנה או יותר, אז זו לא מחויבות להקל בה ראש.

7. קונורי זהב

צילום ראש של קונור מוזהב

לקונור הזהוב המושך את העין יש נוצות צהובות בהירות בכל הגוף, למעט קצות נוצות התעופה שלו, הצבועות ירוק כהה. ציפורים אלה הידועות גם כמלכת בוואריה קונור, הן נדירות למדי כחיות מחמד. הם חלק מהקונורים הגדולים ביותר, בגודל של כ-35 ס"מ מהראש ועד הזנב. יש להם רמת אנרגיה גבוהה ודורשים הרבה מקום לפעילות גופנית בכלוב ומחוצה לו.

8. סאן קונור

קונורי שמש משלבים צהוב וכתום בוהק עם הדגשות ירוקות וכחולות ליצירת נוצות מרהיבות באמת. הציפורים האתלטיות האלה הכי מאושרות עם מתחם מרווח מאוד, יחד עם כמה שיותר זמן מחוץ לכלוב לפעילות גופנית וסוציאליזציה. רובים די מחוברים למטפלים שלהם, אם כי יש להם קול צווחני שלפעמים יכול להיות צורם.

לסיכום

קיימים סוגים שונים של תוכים שיוסיפו לכם אור לביתכם. אנו ממליצים על חנות חיות פט בסט תוכלו למצוא את כל הציוד הנדרש לגידול התוכי שלכם ממגוון מותגים מובילים. מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל שאלה.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176