מה המחזור יכול לספר לך על פעילות יתר של בלוטת התריס שלך?

פעילות יתר של בלוטת התריס

תוכן עניינים

המחזור החודשי הוא שיקוף של הבריאות הכללית של מערכת הרבייה של האישה ומושפע ממספר גורמים, כולל רגישות לאינסולין, עיכול, מערכת אימונולוגית, עיכול וחוסר איזון הורמוני או פעילות יתר של בלוטת התריס. בלוטת התריס מייצרת הורמוני בלוטת התריס בעלי תפקידים רבים בגוף, כולל שליטה בטמפרטורה וברמות האנרגיה. כאשר ייצור הורמון בלוטת התריס שלך אינו מספק, תהליכים רבים בגוף מאטים וייתכן שתסבול מעצירות, עייפות, דיכאון, עור יבש, שיער דליל, אי סבילות לקור, התכווצויות שרירים, כאבי מפרקים, עלייה בלתי מוסברת במשקל ומחזור לא סדיר.

איך רמות בלוטת התריס קשורות למחזור?

ד"ר אגרוואל, מנהל רפואי לגינקולוגיה ומיילדות בבית החולים לאמהות, Gurgaon, אומר "הבלוטת התריס שלך משפיעה על השחלות שלך באופן ישיר ועקיף עם גלובולין קושר הורמוני מין (SHBG). למרות שבלוטת התריס היא מבחינה טכנית חברה במערכת האנדוקרינית, לא מערכת הרבייה הנשית, ההורמונים של בלוטת התריס תורמים לתפקוד תקין של מערכת הרבייה הנשית. כאשר בלוטת התריס מייצרת מעט מדי או יותר מדי הורמון בלוטת התריס, זה עלול לגרום לבעיות הקשורות לבלוטת התריס כמו שהמחזורים החודשיים שלך יכולים להיות לא יציבים, קלים מדי או כבדים מדי. זה יכול גם להוביל לאמנוריאה, המוגדרת כהיעדר מחזור למשך 90 יום או יותר, וגיל המעבר המוקדם יכול להיגרם גם כתוצאה מתפקוד לקוי של בלוטת התריס, כלומר גיל המעבר לפני גיל 40".

הנה מה שהמחזור שלך מנסה להגיד לך:

אם את חווה דימום וסת כבד, כלומר אם אתה צריך להחליף את הרפידה או הטמפון שלך פחות משעתיים או להעביר קרישים לעתים קרובות מאוד, זה יכול להיות בגלל תת פעילות של בלוטת התריס, כלומר בלוטת התריס שלך לא מייצרת מספיק הורמוני בלוטת התריס.

אם יש לך דימום וסתי תכוף או שיש לך וסת שנמשכת זמן רב יותר, זה יכול להיות בגלל תת פעילות של בלוטת התריס.

אם אתה חווה כתמים קדם-וסתיים, כלומר כתמי מחזור ימים לפני תחילת המחזור החודשי שלך, זה יכול להיות סימן של תת פעילות של בלוטת התריס, כלומר תת פעילות של בלוטת התריס.

אם יש לך מחזורי מחזור לא סדירים או לעיתים קרובות מפספסת מחזור, זה יכול להיות בגלל תת פעילות של בלוטת התריס או יתר של בלוטת התריס, כלומר זה יכול להיות בגלל שבלוטת התריס מייצרת מעט מדי או יותר מדי הורמון בלוטת התריס.

אם את לא מקבלת מחזור בכלל, כלומר המחזורים חסרים זה יכול להיות גם בגלל תת פעילות של בלוטת התריס או יתר פעילות בלוטת התריס.

אם אתה חווה מעט מאוד דימום במהלך המחזור החודשי שלך או שהדימום קל מדי ולמשך זמן קצר יותר מהמחזור הרגיל, זה יכול להיות בגלל יתר פעילות בלוטת התריס, כלומר בגלל פעילות יתר של בלוטת התריס.

מה הופך את הטיפול בבעיות בלוטת התריס לכל כך חיוני?

ד"ר אגרוואל אומר שעדיף להתחיל טיפול בתת פעילות של בלוטת התריס והיפרתירואידיזם כדי להימנע ממגוון בעיות בריאותיות. התסמינים של תת פעילות בלוטת התריס עשויים להיות קלים וקשים לזיהוי או חמורים ופוגעים באיכות החיים שלך.

תת פעילות בלוטת התריס לא מטופלת יכולה לגרום לבעיות חמורות כמו:

 • אִי פּוּרִיוּת
 • מחלות לבנזק לעצבים
 • זֶפֶק
 • פגמי לידה
 • יכול להשפיע על הבריאות הנפשית שלך
 • יכול להיות גם קטלני במקרים נדירים

למה פעילות יתר של בלוטת התריס יכולה להוביל?

 • עלייה בקצב הלב
 • רעידות
 • עצמות ושיער שבירות
 • ראיה כפולה
 • רגישות לאור
 • מצבי לב
 • בעיית שינה
 • חרדה, עצבנות

מהם דרכי הטיפול?

בהתאם לנסיבות שלך, הרופא שלך עשוי להמליץ ​​​​על מספר אסטרטגיות לטיפול במחלת בלוטת התריס שלך. כדי להבטיח את המשך בריאותך לאחר הטיפול, הרופא שלך יבדוק לעתים קרובות את רמות בלוטת התריס שלך. למרבה המזל, טיפול תרופתי מפחית את האפשרות לבעיות מתמשכות ומשפר מגוון תסמינים.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

עיצוב אתרים
דיגיטל

העתיד של עיצוב אתרים- טכנולוגיות מתפתחות

בעידן הדיגיטלי המתפתח במהירות, העתיד של עיצוב אתרים הוא נושא מסקרן. מאמר זה חוקר את ההשפעה של טכנולוגיות מתפתחות כגון בינה מלאכותית, מציאות מדומה וממשקי

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176