סקירת אילוף קורגי: כיצד לאמן את קורגי שלך

אילוף קורגי

תוכן עניינים

קורגים הם גזע כלבים פופולרי בשל האינטליגנציה, האנרגיה והטבע המתוק שלהם. למד כיצד לאמן את קורגי שלך.

על גזע קורגי

קורגיס, המכונה גם קורגיס וולשי, הם סוג של כלב רועים שמקורו בוויילס. הם ידועים ברגליהם הקצרות, האוזניים המחודדות והגוף המלא והרך. ישנם שני גזעי קורגי נפרדים, שניהם נופלים תחת המטריה הגדולה יותר של קורגי וולשי. ה-Pembroke Welsh Corgi הוא הפופולרי יותר והמעט קטן מבין השניים וניתן לזהות אותו על ידי זנבו הקשוח ואישיותו היוצאת, בעוד שה-Cardigan Welsh Corgi גדול יותר ובעל זנב ארוך.

ציוד מתאים לאילוף קורגי

לפני שתתחיל באימון צייתנות, אסוף את ציוד האימון הבא:

  • קליקר: קליקי אימון פולטים צליל נקישה מיוחד בלחיצה. אתה יכול להתנות את הכלב שלך לשייך את הצליל לתגמול על ידי הפעלת קליק ובו זמנית להציע פינוק. יש כלבים שיכולים למצוא את צליל הקליק מפחיד בהתחלה, ולכן חיוני לעמעם את הצליל עם מגבת בתחילה. אם קליקר אינו האפשרות המועדפת עליך, תוכל להשתמש בטוש מילולי, כמו "כן!" למידע נוסף על אימון קליקים.
  • רתמה ורצועה: רתמות מתחברות סביב גופו של הכלב שלך ולא לצווארו, ומקטינות את הסיכוי לפציעה. רתמות יכולות להיות שימושיות במיוחד עבור כלבים קטנים יותר כמו קורגיס, שצווארם ​​יכול להיות רגיש לצליפת שוט. בגלל צורת הגוף הייחודית שלהם, מדידת Corgi שלך היא חיונית כדי להבטיח את גודל הרתמה הנכון. תרצו רצועה באורך שישה רגל להליכה באזורים עירוניים או לקשירת קורגי בבית ורצועה ארוכה יותר (עד שלושים רגל) להחזרת אימון והליכה בטבע.
  • מקל פיתוי: ציוד לכלבים אלה הוא מוטות מתכווננים עם תפס בקצה לאחיזה של פינוקים. הם מועילים במיוחד לאילוף כלבים שגודלם קטן יותר, כמו קורגיס.
  • מחברת: השתמש במחברת (או בפתק בטלפון שלך) כדי לעקוב אחר התקדמות האימונים של קורגי שלך והמטרות שלך.
  • תיק פינוקים: שקיות פינוקים לכלבים מכילות את הפינוקים האהובים על הכלב שלך. נסה לחבר נרתיק פינוקים לחגורה שלך או ללבוש אותו על הכתף לגישה נוחה, מה שיכול להקל על תגמול הכלב שלך על ביצוע משימות או התנהגות טובה. תן לכלב שלך פינוקים שונים כדי לראות מה הוא אוהב, ואז קבל מבחר של פינוקים בעלי ערך גבוה וערך נמוך. אם אתה מלמד את הכלב שלך משהו מסובך, שמור את הפינוקים בעלי הערך הגבוה בהישג יד כדי לשמור את המיקוד שלהם בך. אם הם מתרגשים מדי מהפינוקים בעלי הערך הגבוה, עברו לפינוקים בעלי הערך הנמוך יותר.

לא הכרחי אך חשוב:

  • צעצועים: שילוב צעצועים יכול להפוך את האימון למהנה, והם מועילים לכלבים שאינם בעלי מוטיבציה למזון. צעצועים יכולים להיות גם דרך מצוינת לתת לכלב שלך הפסקה לאחר אימון אינטנסיבי. יש כלבים שאוהבים כדורים, בעוד שאחרים אוהבים צעצועי משיכה, צעצועי פאזל, מוטות פלירטוטים או צעצועים חורקים. נסה מגוון של סגנונות שונים של צעצועים עם הכלב שלך.

איך לאמן את קורגי שלך

האגודה הווטרינרית האמריקאית להתנהגות בעלי חיים ממליצה לכל הכלבים לקבל אימון חיזוק חיובי, ללא קשר לגזע שלהם. בצע את השלבים הבאים כדי לאמן את קורגי שלך באמצעות חיזוק חיובי:

1. זהה את המטרות שלך עם אימון. אם קורגי שלך הוא רק בן כמה שבועות, ייתכן שתרצה להתמקד בפקודות בסיסיות, ניקימה או אימון בסיר. אולי יש לך כלב בוגר עם בעיות התנהגות, או שאתה צריך לאמן את הכלב שלך לפני שינוי משמעותי כמו תינוק חדש או חיית מחמד. אולי המטרה שלך היא פשוט ללמד את קורגי שלך כמה טריקים חדשים. להיות מכוון עם האימון שלך יעזור לך להשיג את המטרות שלך.

2. מצא מאלף כלבים. מאלף כלבים מקצועי מוסמך יכול לעזור לך ליצור תוכנית אילוף ייעודית. מכיוון שתעשיית אילוף הכלבים אינה מוסדרת, חיוני לחקור את כל מי שאתה שוקל לתפקיד. חפש הסמכות והוכחות להמשך למידה, ובחר מאמן שגורם לך להרגיש בנוח.

3. הטמעת מערכת לניהול התנהגות. בזמן שאתה עובד על ללמד את המיומנויות החדשות של Corgi שלך, השתמש בשיטות ניהול כדי לשלוט בסביבה שלהם ולמנוע מהם לתרגל התנהגויות לא רצויות. השתמשו בשערי תינוקות או בקשרים כדי למנוע מהכלב שלכם לקפוץ על אורחים או לברוח החוצה מהדלת הקדמית, הוסף סרט פרטיות לחלונות כדי למנוע מהכלב לנבוח על עוברי אורח, או תן לכלב שלך חידת אוכל בזמן שאתה אוכל כדי להפסיק להתחנן לא רצוי.

4. ענה על הצרכים של הכלב שלך. תן לכלב שלך שקעים בטוחים לתרגל התנהגויות רגילות של כלבים כמו לעיסה, ליקוק וחפירה. אם לקורגי שלכם יש את האינסטינקט הטבעי לרעוע, רשמו אותם לשיעור רועים. ספק להם פעילות גופנית יומיומית מתאימה, גירוי מנטלי והרבה זמן משחק, בין אם איתך או עם כלבים אחרים.

5. צור תוכנית אימונים . דרך קלה אחת להתחיל היא לתגמל את קורגי שלך בפינוק בכל פעם שהם מבצעים התנהגות שאתה אוהב. רישוםם לשיעורי אילוף מאפשר לך ללמוד לצד הכלב שלך.

4 טיפים לאילוף קורגי

הנה כמה טיפים שיהפכו את האימונים עם ה-Corgi שלכם למצליחים יותר:

1. שמור על שגרת יומיום. שגרה יומית עקבית תעזור לכלב שלך לדעת למה לצפות בזמנים שונים של היום. זה גם יעזור לך להתעדכן במטרות האימון וההעשרה שלך. למד כיצד להכין לוח זמנים.

2. הציעו תגמולים עבור התנהגות טובה. חזקו התנהגות טובה על ידי תגמול לקורגי שלכם עם פינוקים, חיבה, זמן משחק או שבחים מילוליים.

3. חפש עזרה מקצועית במידת הצורך. שוחח עם הווטרינר שלך על בעיות רפואיות פוטנציאליות אם קורגי שלך מפגין התנהגות חדשה מוזרה.

4. התחל לאלף בעודם צעירים. אם קורגי שלך הוא גור, זו הזדמנות מצוינת ללמד אותם בזמן שהם ניתנים להשפעה. פריצת בית, אימוני רצועה, אימון ארגזים וחוסר רגישות לטיפוח כולם עדיף ללמוד מוקדם. למד על שלבי ההתפתחות של גורים.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

חופשות משפחתיות בישראל
משפחה

המלצות על חופשות משפחתיות בקיץ בישראל

חופשות הקיץ הן הזדמנות מצוינת למשפחות לבלות זמן איכות יחד ולחקור מקומות חדשים. ישראל מציעה מגוון אטרקציות ופעילויות שהופכות אותה ליעד מצוין לחופשות הקיץ. מאמר

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176