פרסביופיה – מה זה וכיצד יש לטפל בזה?

פרסביופיה

תוכן עניינים

אז מהי פרסביופיה? פרסביופיה היא כאשר העיניים שלך מאבדות בהדרגה את היכולת לראות דברים בבהירות מקרוב. זה חלק נורמלי בהזדקנות. למעשה, המונח "פרסביופיה" מגיע ממילה יוונית שפירושה "עין זקנה". ייתכן שתתחיל להבחין בפרסביופיה זמן קצר לאחר גיל 40. סביר להניח שתגלה שאתה מחזיק חומרי קריאה רחוק יותר כדי לראות אותם בבירור.

מה גורם לפרסביופיה?

העדשה השקופה שלך יושבת בתוך העין מאחורי הקשתית הצבעונית שלך. זה משנה צורה כדי למקד את האור ברשתית כדי שתוכל לראות. כאשר אתה צעיר, העדשה רכה וגמישה, משנה צורה בקלות. זה מאפשר לך להתמקד באובייקטים גם מקרוב וגם רחוק. לאחר גיל 40 העדשה נעשית נוקשה יותר. זה לא יכול לשנות צורה באותה קלות. זה מקשה על קריאה, השחלת מחט או ביצוע משימות תקריב אחרות.

אין דרך לעצור או להפוך את תהליך ההזדקנות הרגיל שגורם לפרסביופיה. עם זאת, פרסביופיה ניתן לתיקון באמצעות משקפי ראייה ,  עדשות מגע או ניתוח. אנשים שמתקשים לראות גם קרוב וגם רחוק עשויים להפיק תועלת מעדשות פרוגרסיביות . בעתיד, פרסביופיה עשוי להיות מטופל בטיפות עיניים. אם לא תתקן פרסביופיה, אתה עלול להיות מוטרד מכאבי ראש ומאמץ בעיניים.

משקפי קריאה

אם פרסביופיה היא בעיית הראייה היחידה שלך (אין לך קוצר ראייה, רוחק ראייה או אסטיגמציה), משקפיים עשויים להיות כל מה שאתה צריך. משקפי קריאה עוזרים לתקן בעיות ראייה מקרוב על ידי כיפוף (שבירה) אור לפני שהוא חודר לעין שלך. ניתן לקנות אותם ללא מרשם, אך הכוח הספציפי של משקפי קריאה שאתה צריך צריך להיקבע על ידי בדיקת עיניים.

עדשות ביפוקל, טריפוקל או פרוגרסיבי

אם אתה כבר מרכיב משקפי ראייה לבעיות ראייה אחרות, כעת ייתכן שתזדקק לעדשות ביפוקל, טריפוקל או פרוגרסיבי.

  • דו-מוקדים מתקנים לראייה מקרוב ולמרחק. קו, שאולי נראה או לא נראה, מחלק את העדשה. החלק התחתון של העדשה שוברת אור לראייה מקרוב. החלק העליון שובר את האור כדי לאפשר לך לראות עצמים מרוחקים.
  • לטריפוקל יש שלושה אזורי עדשות לתיקון לראייה מקרוב, טווח בינוני ורחוק.
  • עדשות פרוגרסיביות מתקנות את הראייה כמו ביפוקל ותלת מוקד. אבל במקום קו שמחלק כל אזור שבירה, השבירה משתנה בהדרגה בעדשה מלמעלה למטה.

עדשות מגע

יש אנשים שמעדיפים להרכיב עדשות מגע ולא משקפי ראייה. ישנם שני סוגים של עדשות מגע המסייעות לפרסביופיה:

  • אנשי קשר של מונווויז'ן. אלה מתקנים עין אחת לראייה מרחוק והשנייה לראייה מקרוב. אתה צריך להסתגל  לעדשות מונווויז'ן ולאמן את המוח שלך לראות כך. אתה עלול לגלות שאתה מאבד את היכולת שלך לשפוט את המרחק או המהירות של משהו עם עדשות מונווויז'ן.
  • אנשי קשר מולטיפוקל. לעדשות אלו יש מספר טבעות או אזורים המוגדרים בעוצמות שונות. עם העיצוב הזה, אתה למעשה משתמש בראייה קרובה ורחוקה בו זמנית. עם זאת, המוח שלך לומד לבחור אוטומטית את המיקוד הנכון עבור מה שאתה רוצה לראות. אתה עשוי לגלות ששימוש בעדשה מולטיפוקל הופך את הראייה שלך לפחות חדה מאשר בעת שימוש בעדשה מונופוקל.

תרופות

תרופות מרשם לטיפות עיניים (תמיסת עיניים פילוקרפין הידרוכלוריד) זמינה כעת לטיפול בפרסביופיה. הטיפות פועלות על ידי הקטנת גודל האישונים שלך. אז העיניים שלך יכולות להתאים את המיקוד כדי לראות בבירור מקרוב. טיפות העיניים יעילות עד שש שעות ויש להשתמש בהן כל יום.

כִּירוּרגִיָה

ניתוח שבירה. יש אנשים שמחליטים לעבור ניתוח כדי להשיג מונווויז'ן. זה יכול להפחית את הצורך שלהם במשקפיים עבור חפצים קרובים ורחוקים. באמצעות לייזר, רופא עיניים מעצב מחדש את הקרנית לראייה ברורה לרחוק בעין אחת וראייה מקרוב בשנייה. במובנים רבים, זה כמו להרכיב עדשות מגע מונווויז'ן. רופא העיניים שלך עשוי להציע לך לנסות עדשות מונווויז'ן לפני ניתוח לאסיק. כך תוכל לדעת אם מונווויז'ן היא אופציה נוחה עבורך.

שיבוצי קרנית. ישנם גם מכשירים קטנטנים חדשים יותר הנקראים שיבוצי קרנית , שעוזרים לתקן פרסביופיה. אלה מושתלים בקרנית, בקדמת העין, במהלך הליך כירורגי זעיר פולשני, ומשחזרים את הראייה מקרוב. שוחח עם רופא העיניים שלך כדי לראות אם אתה מועמד לשיבוץ קרנית ואיזה סוג עשוי להתאים לך ביותר.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

עיצוב אתרים
דיגיטל

העתיד של עיצוב אתרים- טכנולוגיות מתפתחות

בעידן הדיגיטלי המתפתח במהירות, העתיד של עיצוב אתרים הוא נושא מסקרן. מאמר זה חוקר את ההשפעה של טכנולוגיות מתפתחות כגון בינה מלאכותית, מציאות מדומה וממשקי

מסיבת בת מצווה
בעלי מקצוע

איך מתכננים מסיבת בת מצווה בלתי נשכחת?

מתכננים בת מצווה לבתכם? רוצים ליצור חגיגה שתישאר חרוטה בלבם של כל הנוכחים? פוסט זה בבלוג מספק טיפים וכן רעיונות לבת מצווה דתית שיסייעו לכם

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176