קורס קרב מגע לנשים

קורס קרב מגע

תוכן עניינים

ללימוד קורס קרב מגע לנשים יש יתרונות פנטסטיים עבור נשים מבחינה פיזית, אך הוא יכול גם לשפר מאוד את הרווחה הנפשית. העצמה היא המפתח, וכסוג של הגנה עצמית, קרב מגע שונה מאוד מאומנויות לחימה. הבסיס של קרב מגע הוא איזון יחסי הכוחות בין התוקף לאדם המותקף. למרות שזה לא רלוונטי רק לנשים, אין ספק שזהו גורם עצום לכך שקרב מגע היא הצורה היעילה ביותר של הגנה עצמית עבור נשים.

בואו נסתכל על הסיבה- קרב מגע היא ללא ספק הדרך היעילה ביותר לנשים להגביר את הביטחון ולהרגיש מועצמות באמצעות שילוב של אימון גופני ומנטלי כאחד. ככלל, קרב מגע עוסק ביצירת מודעות, קידום כוח וכושר ומתן מערך מיומנויות נרחב להגנה עצמית. עבור נשים, שילוב זה של גורמים הוא השילוש הקדוש של העצמה פיזית ונפשית.

האם הקורס מספק העצמה לנשים?

סגנון זה של הגנה עצמית יעיל ביותר עבור נשים, מכיוון שיש פחות דגש על כוח טהור כצורך העיקרי להיות "לוחמת טובה". קורס קרב מגע לנשים שואף לאזן את יחסי הכוח הפיזיים המעוותים הנמשכים מסוגי הגוף המנוגדים של גברים ונשים. סטודנטיות מבינות שיש שפע של התקפות חזקות זמינות שדורשות יותר טכניקה מכוח טהור ויכולות להיות הרסניות לתוקף גדול יותר (גבר). ג'ניפר לופז התאמנה רבות בקרב מגע לסרט די, שעלילתו למעשה סובבת רבות סביב נשים המנצלות אותו כהגנה מפני התעללות פיזית מצד גברים.

כשדיברה בפתיחות על היתרונות של המערכת, לופז הביעה את שכנועה בפוטנציאל שלה להעצמת נשים – "[קרב מגע] מיישר את מגרש המשחקים בין גברים לנשים… איפה שלא משנה כמה אתה גדול או גבוה או חזק. אתה באמת יכול לתמרן סביב זה. זה עניין של לצאת מהדרך, להתקפה נגדית ולהשתמש בכל מה שאתה יכול כדי לקבל את העליונה". זוהי אמירה חזקה להפליא משום שתחושת העצמה הזאת הינה הגורם החשוב ביותר התורם לאיזון הפער בין גברים לנשים. ביטחון עצמי הוא גורם עצום לרווחה נפשית, וקרב מגע הוא דרך יעילה להפליא להגביר את הביטחון ולהקל על הלחץ הנגרם מפחד מהתקפה או התעללות. המציאות היא שהדברים האלה קורים והם תורם עצום לבעיות נפשיות כדוגמת – חרדה ודיכאון לנשים (וגברים). ידע הוא כוח ולמידת הכלים הדרושים להגנה עצמית יכולה להיות השפעה חיובית מדהימה על הרווחה הנפשית הכללית שלכם.

האם קורס קרב מגע לנשים מהווה הגנה עצמית מבוססת מציאות?

הליבה של קורס קרב מגע לנשים היא לימוד מיומנויות להגנה עצמית במצבים ותרחישים בחיים האמתיים. מדובר בנטרול איום מהר ככל האפשר בכל אמצעי הכרחי. לנשים, הכישורים הנלמדים בקרב מגע שימושיים במיוחד. אחד הגורמים המרכזיים הנחשבים בהוראת קרב מגע הוא שליטה בתגובת 'הילחם או ברח' שיש לגוף כאשר הוא ממוקם במצב שעלול להיות מאיים. מלמדים את התלמידים לשקול תחילה את אפשרות ההתקפה ולאחר מכן לקבל אותה, שהיא הצעד הראשון במתן תגובה רציונלית ומעשית. כאשר הגוף נמצא במצב מלחיץ או מסכן חיים, קורים כמה דברים כדלקמן – 

  • עלייה בלחץ הדם, בקצב הלב וברמות הגלוקוז בדם
  • ירידה בתפקודי מערכת החיסון ובעיכול.
  • אתה מאבד את היכולת להתמקד במשימות קטנות ובתהליכים מוחיים – כל האנרגיה שלך מתרכזת במשימה שלפניך.
  • ורידים גם מכווצים דם בקבוצות שרירים קטנות יותר ומפנים את הזרימה למקומות נחוצים יותר.

למעשה אתם נכנסים למצב פאניקה והמוטוריקה העדינה שלכם הופכת פחות מעודנת. בקרב מגע, תהליך זה מעצב את סגנון ההגנה הנלמד – המפתח הוא הפשטות. המהלכים הנלמדים הם פשוטים ביותר, תוך התמקדות בשימוש ברפלקסים הטבעיים של הגוף כדי להגיב בצורה היעילה ביותר האפשרית. התקפות אלו מיועדות לחדד את החלקים הפגיעים ביותר בגוף – העיניים, המפשעה, הצוואר – במטרה לנטרל את הטורף במהירות האפשרית. בשל ההשפעות הפיזיולוגיות של תגובת הקרב או הבריחה, מהלכים מורכבים הם חסרי תועלת למדי במצבי חיים אמתיים. בשל כך, טכניקות הנבנות על אינסטינקט הן הליבה של קרב מגע – לתקוף באכזריות ללא כל היסוס.

שתפו את המאמר

מאמרים נוספים

עיצוב אתרים
דיגיטל

העתיד של עיצוב אתרים- טכנולוגיות מתפתחות

בעידן הדיגיטלי המתפתח במהירות, העתיד של עיצוב אתרים הוא נושא מסקרן. מאמר זה חוקר את ההשפעה של טכנולוגיות מתפתחות כגון בינה מלאכותית, מציאות מדומה וממשקי

מסיבת בת מצווה
בעלי מקצוע

איך מתכננים מסיבת בת מצווה בלתי נשכחת?

מתכננים בת מצווה לבתכם? רוצים ליצור חגיגה שתישאר חרוטה בלבם של כל הנוכחים? פוסט זה בבלוג מספק טיפים וכן רעיונות לבת מצווה דתית שיסייעו לכם

סגירת תפריט

ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)

ח.פ. 580010981

תקנון ומדיניות

1. התקנון כתוב בלשון זכר אך מתייחס לשני המינים כאחד. כל האמור בתקנון זה בלשון זכר מתייחס גם לנקבה ולהפך וכל האמור בלשון יחיד, מתייחס גם לרבים ולהפך.

2. עמותת “ועד חסידי חב"ד רחובות (ע"ר)” מאפשרת לך לתרום כסף לטובת פעילות העמותה בדרך קלה, נוחה ומהירה – ניתן לשלם בכרטיס אשראי, העברה בנקאית או טלפונית.

3. בעת מתן תרומה באמצעות כרטיס אשראי תתבצע בדיקת הכרטיס מול חברת האשראי והתורם יקבל תשובה באשר למצב העסקה והאם התקבלה או נדחתה.

4. התורם יקבל קבלה אשר תציין את תרומתו לעמותה, הקבלה תשלח באמצעות כתובת המייל שסופקה על ידי התורם.

5. לעמותה אישורים משלטונות המס, בהתאם להוראות החוק הרלוונטיות.

6. נציגי העמותה ישמחו לעמוד לשירותכם בכל שאלה הנוגעת לתהליך התרומה ובכל נושא אחר על מנת להנעים את חוויית התרומה ולהפוך אותה לפשוטה ולמהירה.

7. מדיניות ביטול תרומה / עסקה: מבצע פעולת התרומה רשאי לבטל את העסקה, בהתאם להוראות חוק הגנת הצרכן, התשמ”א – 1981 (להלן :”חוק הגנת הצרכן“) והתקנות שהותקנו על פיו.
לשם הנוחות, ביטול של עסקה יעשה בכתב באמצעות הפקס ו/או באמצעות הדואר האלקטרוני ישירות לעמותה.

8. אין לתת פרטים כוזבים. הגשת פרטים כוזבים הנה עבירה פלילית. תורם שיעבור על עבירה זו צפוי להליכים משפטיים, פליליים ואזרחיים.

9. במידה והעסקה לא אושרה ע”י חברת האשראי, יקבל מבצע הפעולה הודעה מתאימה. על מנת להשלים את הפעולה על מבצע הפעולה ליצור קשר טלפוני עם העמותה.

10. העמותה לא תישא בכל אחריות לפעילות בלתי חוקית שתיעשה על ידי התורם או בגין כל גורם אחר שאינו בשליטתה המלאה.

11. הפרשנות לתקנון זה ואכיפתו של התקנון או כל פעולה ו/או סכסוך הנובע ממנו, ייעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל. כל סכסוך או שאלה בהקשר לתקנון זה תובא להכרעה בערכאה השיפוטית המוסמכת במחוז תל אביב בלבד.

12. אני מאשר שגילי הוא לפחות 18 שנה ושקראתי ואני מסכים לתקנון האתר ומדיניות הפרטיות.

13. מדיניות הגבלת פרטיות: העמותה מכירה בחובה לשמור על פרטיות התורמים, העמותה לא תעביר פרטי התורמים לגורם שלישי.

14. מדיניות הגבלת אחריות: כספי התרומה יופנו לעמותה הנמצאת בחשבון בנק העמותה.

15. פרשנותו ואכיפתו של תקנון זה ו/או כל פעולה או סכסוך הנובע ממנו, יעשו בהתאם לחוקי מדינת ישראל, ויתבררו במידת הצורך, בבתי המשפט המוסמכים.

16. פרטים ליצירת קשר: כתובת אימייל: vcchabad@gmail.com טלפון: 08-9493176